Nasze zgody: Arcyważny mecz „GieKSy”, ROW z ligowym sąsiadem, Wisłoka idzie po awans

Torcidos  -  11 kwietnia 2014 06:28
0
998

druzyna_GKS_Katowice

Ten weekend obfituje w bardzo ważne mecze dla naszych zgód. ROW Rybnik zagra z ligowym sąsiadem – Okocimskim Brzesko, natomiast GKS Katowice jedzie do Gdyni na arcyważny mecz z Arką. Liderująca w IV lidze Podkarpackiej Wisłoka Dębica podejmuje Kolbuszowiankę Kolbuszowa i każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie nie lada zaskoczeniem.

Już w piątek swój mecz rozegrają piłkarze ROW-u Rybnik, którzy są czerwoną latarnią I ligi. Rywalem rybniczan będzie przedostatni Okocimski Brzesko, przeciwnik, który z pewnością jest w ich zasięgu. Wygrana pozwoli zniwelować straty do Okocimskiego oraz przywrócić nadzieję na resztę sezonu. W ostatniej kolejce ROW uległ na wyjeździe Sandecji Nowy Sącz 0:1, a brześcianie zremisowali z Arką Gdynia 0:0. Do kadry rybniczan powraca Daniel Feruga, ważny piłkarz zespołu, pauzujący tydzień temu za kartki oraz Jarosław Wieczorek, który ostatnio zmagał się z kontuzją.

Sytuacja w Katowicach jest napięta. „GieKSa”, mająca aspiracje do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, spisuje się tragicznie w rundzie wiosennej. Aby poprawić nastroje drużyna Kazimierza Moskala musi wygrać w Gdyni, gdzie zmierzy się z trzecią siłą ligi. Mimo słabej formy katowiczan, mogą powalczyć o zwycięstwo. Gdynianie zmagają się z wieloma kontuzjami oraz grali w tygodniu mecz w Pucharze Polski, który może mieć wpływ na dyspozycję całej drużyny. Ponadto dwunastym zawodnikiem GKS-u będą kibice, którzy w licznej grupie pojawią się w Trójmieście. „GieKSa” ma ciągle realne szanse na awans tylko czy przy obecnej formie jest to możliwe? „GieKSiarze” nie mogą pozwolić sobie na kolejne potknięcie, więc wygrana w Gdyni obowiązkowa!

Nie powinno być niespodzianki w Dębicy, gdzie Wisłoka gra z Kolbuszowianką Kolbuszowa. „Biało-zieloni” mają bezpieczną przewagę nad przeciwnikami i nic nie wskazuje na to, żeby zmalała ona po najbliższej kolejce. Kolbuszowianka jest ligowym średniakiem, który w ostatniej kolejce uległ aż 0:5. Jeśli piłkarze Wisłoki zagrają w pełni skoncentrowani nie powinno być kłopotu ze zwycięstwem.

I liga
ROW Rybnik – Okocimski Brzesko, piątek 11 kwietnia 2014, godz. 19:00

Arka Gdynia – GKS Katowice, sobota, 12 kwietnia 2014, godz. 15:30

IV liga podkarpacka
Wisłoka Dębica – Kolbuszowianka Kolbuszowa, 12 kwietnia 2014, godz. 16:00

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: GieKSa.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments