Nasze FC: Ruda Śląska

kesera  -  22 lutego 2013 15:22
0
2514

SONY DSC
Redakcja Roosevelta81.pl będzie systematycznie przedstawiała sylwetki poszczególnych FC Górnika Zabrze. Na początek największy z nich, czyli Torcida Ruda Śląska!

Chcielibyśmy zachęcić także wszystkie FC do współpracy, aby podsyłały nam ciekawe informacje z nimi związane (opis FC, zbiórki, liczby itd.) Na razie zapraszamy do pierwszego opisu. Wysyłać można w tym miejscu.

Ruda Śląska – zdecydowanie największy FC Górnika Zabrze. Ruda Śląska to bardzo specyficzne miasto składające się obecnie z 11 dzielnic. Każda z nich w przeszłości rozwijała się jako odrębna miejscowość, dlatego powiązania pomiędzy nimi są nieduże. Na Śląsku panuje opinia, że Ruda Śląska to głównie miasto rodowitych Ślonzoków i jedno z najbardziej ślonskich miast.

Znajdowało się w nim i nadal znajduje wiele zakładów, w tym kopalń, więc ogromna ilość kibiców Górnika Zabrze nikogo nie powinna dziwić. Kibice z Rudy Śląskiej od zawsze bardzo licznie uczestniczą w życiu kibicowskim Górnika, a ich przeciwnikiem nr 1 jest oczywiście Ruch Chorzów. To jednak Rudziole (tak często nazywani są kibice trójkolorowych z Rudy Śląskiej) wyznaczali standardy w kibicowskim świecie swego miasta i nie tylko.

Więcej o FC z Rudy Śląskiej można przeczytać w tym miejscu w dziale FC.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments