Nasze FC: Miasteczko Śląskie

Spark  -  29 czerwca 2014 12:15
0
1173

miasteczko_slaskie_FC
Redakcja Roosevelta81.pl przedstawia kolejną sylwetkę jednego z FC Górnika Zabrze. Tym razem prezentujemy Miasteczko Śląskie, które niegdyś należało do Tarnowskich Gór, gdzie dominują sympatycy Górniczego klubu.

Miasteczko Śląskie – niegdyś jedna z dzielnic Tarnowskich Gór, dziś małe 7 tys miasto z czterema mniejszymi dzielnicami. Głównym modelem kibicowania jest jednak samo Miasteczko Śląskie złożone z ok. 4 tys mieszkańców, skąd od zawsze mieszkańcy jeździli na Górnik Zabrze zarówno na mecze u siebie jak i mecze wyjazdowe.

W latach 80-tych i 90-tych Miasteczko Śląskie bardzo licznie wspierało Górnika. Wraz ze sporymi zmianami w ruchu kibicowskim w Polsce, kolejne pokolenie zaczęło działać aktywniej już w nowym stuleciu. Te działania zaowocowały bardzo udanym wyjazdem na Wielkie Derby Śląska w 2008 roku, na które wybrało się dokładnie 107 fanów Torcidy Miasteczko Śląskie. Od kiedy Górnik spadł do I ligi, sympatycy z Miasteczka Śląskiego pojawiają się na każdym oficjalnym wyjeździe Górnika Zabrze.

Cały opis FC Miasteczko Śląskie można przeczytać w tym miejscu w naszym dziale FC.

Zachęcamy także wszystkie pozostałe mniejsze i te większe FC do współpracy z naszą redakcją.

Źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments