Naszą siłą jest zespół. Możemy osiągnąć coś fajnego

Kibic  -  15 maja 2020 18:22
0
2801

Piłkarze Górnika Zabrze U 18 okazali się najlepsi w Centralnej Lidze Juniorów sezonu 2019/20. Górnicy w tej kategorii wiekowej zwyciężyli po raz trzeci w historii. Wcześniejsze triumfy przypadły na lata 1967 i 1989. W tamtych zespołach nie brakowało piłkarzy, którzy byli cenieni nie tylko w ligowej, ale i światowej piłce. Gorgoń, Deja, Agafon, Bałuszyński. Dziś jednym z filarów mistrzowskiej jedenastki, jest Mateusz Pawlak. I właśnie z kapitanem zabrzan, nasza redakcja przeprowadziła krótką rozmowę. 

Być kapitanem Górnika Zabrze, to brzmi dumnie.

 – Zgadza się. Jest to ogromne wyróżnienie, ale i odpowiedzialność za całą drużynę. Bardzo się cieszę, że to właśnie ja mogę być kapitanem i staram się ze wszystkich sił, aby wywiązywać się z tej roli właściwie.

Zostawiliście za plecami Legię i Zagłębie Lubin. Kto mógł być dla Was groźniejszym rywalem, gdyby sezon trwał, a może jeszcze inny zespół?

 – Liga jest bardzo wyrównana i każdy z rywali jest groźny. Nie chciałbym wskazywać jednego zespołu, ponieważ uważam, że jeśli do jakiegoś z meczów nie podejdzie się na 100%, to taki mecz się przegra, nieważne czy gra się z liderem, czy też z drużyną, która zamyka stawkę.

Najtrudniejszy mecz w minionym już sezonie?

 – Moim zdaniem najtrudniejszym meczem było domowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Zremisowaliśmy ten mecz 2-2. Był to bardzo zacięty pojedynek, w którym oba zespoły dały z siebie absolutnie wszystko.

Jako kapitan pewnie często „ustawiasz” kolegów na boisku.

 – Tak, staram się podpowiadać moim kolegom, jeśli tylko uważam, że może nam to pomóc. Natomiast jest to bardziej na zasadzie pozytywnego nakręcania niż krzyków, czy pretensji.

Twoje atuty piłkarskie.

 – Trudno jest wypowiadać się o samym sobie w sposób obiektywny. Poza tym jestem kimś, kto woli pokazywać, na co mnie stać na boisku, niż o tym opowiadać.

Co jest Waszą, jako zespołu, największą siłą?

 – Naszą siłą jest zespół. Każdy zawodnik naszej drużyny dysponuje dużymi umiejętnościami. Jednak dopiero kiedy złożymy to w całość, stworzymy dobrą atmosferę i razem będziemy dążyć do celu, możemy osiągnąć coś fajnego.

Piłkarskie marzenie?

 – Moim marzeniem od dziecka było zagranie w pierwszej drużynie Górnika Zabrze.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Górnik Zabrze U 18

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments