Najlepsi piłkarze według Canal+. Dominacja Górnika!

Torcidos  -  18 grudnia 2017 09:14
0
7690

W niedzielnym programie Liga+Ekstra poznaliśmy najlepszych piłkarzy rundy jesiennej Ekstraklasy, wybranych przez ekspertów oraz dziennikarzy stacji Canal+. Ranking został zdominowany przez piłkarzy Górnika, którzy zwyciężali aż na trzech poszczególnych pozycjach!

W rankingu zostali wybierani najlepsi na pozycjach: bramkarza, środkowego obrońcy, bocznego obrońcy, defensywnego pomocnika, skrzydłowego, ofensywnego pomocnika oraz napastnika. Górnicy wygrali klasyfikację aż trzykrotnie.

Szymon Żurkowski został wybranym najlepszym pomocnikiem, zdobywając 46 głosów na 50 możliwych. Była to prawdziwa deklasacja, bo drugi w zestawieniu Żubrowski zebrał 20 mniej głosów. To potwierdzenie wyśmienitej formy Szymona w rundzie jesiennej, która już niebawem może mu otworzyć drzwi na Mistrzostwa Świata w Rosji. Dodatkowo oprócz bardziej dobrej gry w ostatnim czasie „Zupa” zaczął również poprawiać swoje statystyki. 2 bramki oraz 3 asysty to wynik naprawdę przyzwoity jak na defensywnego pomocnika.

Jeszcze większa dominacja była w rankingu skrzydłowych. W nim Rafał Kurzawa zdobył maksymalną ilość punktów, czyli 50. To właściwie mówi wszystko, o jakiej skali piłkarzu mowa. Rafał wyrósł w tym sezonie na jednego z najlepszych zawodników w lidze, a pod względem samej techniki może i najlepszy. W lidze przede wszystkim kojarzą go ze świetnych bitych stałych fragmentów gry, ale ograniczanie go tylko do tego byłoby bardzo krzywdzące. Rafał swoją świetną grę przekłada na statystyki, bo w samej lidze uzbierał na swoim koncie 11 asyst oraz jedną bramkę.

No i bez niespodzianki najlepszym napastnikiem został wybrany Igor Angulo, który podobnie jak Kurzawa zdobył 50 punktów. Napastnika rozlicza się przede wszystkim z bramek, a pod tym względem Igor jest rewelacyjny. W tej chwili Hiszpan utrzymuje średnią jednego gola na spotkanie, co w naszej lidze jest po prostu niespotykane. 

To oczywiście jeszcze nie wszyscy. Wielkie wyróżnienie spotkało także Mateusza Wieteskę, który zajął drugie miejsce w rankingu środkowych obrońców, ustępując tylko Michałowi Pazdanowi, czyli podstawowemu obrońcy reprezentacji Polski. Co ciekawe różnica pomiędzy Mateuszem a Michałem wynosiła zaledwie jeden punkt. W tej samej klasyfikacji wysoko znalazł się także Dani Suarez. Hiszpan zajął piąte miejsce, więc możemy śmiało mówić, że Górnik ma najlepszy środek obrony w lidze. Podobnie jak i skrzydła, bo dwóch naszych piłkarzy znalazło się na pudle bocznych pomocników. Wygrał Kurzawa, a trzecie miejsce zajął Damian Kądzior.

Na koniec została przedstawiona najlepsza jedenastka, w której znaleźli się oczywiście Wieteska, Żurkowski Kurzawa oraz Angulo. Po przedstawieniu piłkarzy wybrano także najlepszego trenera i tu też pojawiła się kolejna bardzo miła informacja dla wszystkich kibiców Górnika. Wyróżniony został Marcin Brosz, czyli człowiek, dzięki któremu za chwilę możemy spędzić zimę na fotelu lidera. Żadnych innych argumentów już nie trzeba chyba przedstawiać.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments