Naj, naj, naj 2013 roku. Co było dobre, złe, śmieszne…

Spark  -  31 grudnia 2013 18:28
0
1166

luczak2_widzew_1314
Rok 2013 był niezwykle ciekawy. Dla kibiców Górnika Zabrze był to wręcz niezły „rollercoaster”, bo było w nim niemal wszystko. Poniżej postanowiliśmy w skrócie przypomnieć to, co było „naj” w minionych 12 miesiącach widziane z subiektywnej perspektywy redakcji Roosevelta81.pl.

Najgorszy mecz Bełchatów – Górnik 2:0
Spotkanie, którego piłkarze powinni się wstydzić do końca swojej kariery. Odpuszczenie meczu było tak ewidentne, że aż niesmaczne. Piłkarze wyglądali na tle rywali jakby tuż przed meczem wyjechali z dołu po „szychcie”. Nigdy więcej dla takiej padliny!

Najlepszy mecz Górnik – Śląsk 3:2
Może nie najlepszy pod względem sportowym, ale zdecydowanie pod względem emocji. Powtórzyć coś takiego będzie w najbliższych latach niezwykle trudno. Do przerwy było 0:2. W drugiej połowie przewaga naszej drużyny była duża, ale pozwoliło to jedynie na zdobycie kontaktowej bramki. Sędzia doliczył trzy minuty. W 91. Marco Paixao mógł skompletować hat-trick i przypieczętować wygraną gości, ale nie trafił w doskonałej sytuacji. To zemściło się sromotnie. Sobolewski podał do wprowadzonego Bartosza Iwana, który pewnie pokonał Gikiewicza. Radość była ogromna, ale Paweł Olkowski jako jedyny pobiegł po piłkę wiedząc, że coś może się jeszcze wydarzyć. To on rozpoczął ostatnią akcję meczu na prawym skrzydle, dograł w środek pola, gdzie o piłkę powalczył Mateusz Zachara, a Prejuce Nakoulma wprawił w ekstazę wszystkich za wyjątkiem ekipy z Wrocławia. Takiego szału radości na Roosevelta nie widziano od bardzo dawna. Ten mecz na lata zapadnie w naszej pamięci.

Najładniejszy gol
Długo można by się zastanawiać kto zdobył najładniejszego gola w 2013 roku. Postawiliśmy jednak na bramkę zdobytą przez Mateusza Zacharę w szalonym spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz.

[dailymotion id=”x15diyw”]

Największy „babol”
Był doliczony czas gry, a Górnik prowadził w derbowym spotkaniu z Ruchem Chorzów 2:1. Wtedy strzał głową oddał gracz Ruchu, a Norbert Witkowski powinien spokojnie złapać piłkę. Niestety przytrafiła się golkiperowi całkowita „szmata”, która zdyskredytowała go jako bramkarza naszej drużyny.

Najlepszy doping na meczu w Zabrzu: Górnik – Ruch (mecze wiosną i jesienią) i Górnik – Legia (Puchar Polski)
Nic dziwnego, że na tych spotkaniach zawsze jest najlepszy doping. Nawet przy ograniczonej widowni do 3000 osób śpiew robił wrażenie. Często dołączał się do dopingu cały stadion. Aż żal, że spotkań nie mogło oglądać ponad 20 tysięcy widzów, bo byłaby miazga, skoro przy ryku 3000 gardeł przechodziły ciarki po plecach.

Najlepszy wyjazd 
Spotkanie z Legią w Warszawie było dla nas wyjazdem rundy, ale również całego roku pojechaliśmy pociągiem z 15 wagonami w sile 1790 fanatyków. Już na długo przed pierwszym gwizdkiem arbitra sprawdziliśmy swoje możliwości wokalne tego dnia i wiadome było, że z naszej strony doping będzie stał na wysokim poziomie. Relacja z wyjazdu w tym miejscu.

[youtube id=”O3kPEQjN-xg”]

Najlepsza oprawa

kibice_gornik_widzew_1314

Najlepszy cytat:
– Bramką dla Ruchu “śmierdziało”, ale rywale nie mieli nic do stracenia – Krzysztof Mączyński po wygranych wiosną derbach z Ruchem Chorzów.

Największy awans
Przenosiny sztabu szkoleniowego do reprezentacji Polski. Praca Adama Nawałki i jego współpracowników w Górniku została doceniona. Straciliśmy naprawdę dobrego szkoleniowca – „Faken!”

Największa niespodzianka transferowa
Choć to Arkadiusz Milik, odchodząc do Bayeru Leverkusen, jest najdroższym piłkarzem w historii Górnika, to jednak szokiem była sprzedaż Łukasza Skorupskiego do AS Roma. Ekipa ze stolicy Rzymu, bez względu na wyniki, to wielka marka klasy europejskiej.

Najlepsze zdjęcie…

szulik_prezydentTaka była reakcja Pani prezydent na postawę Górnika wiosną.
Zakładamy, że teraz jest identyczna, ale dotyczy modernizacji stadionu

Najbardziej w 2014 roku czekamy na takie chwile…

pilkarze_podziekowania
I tego w 2014 roku życzymy wszystkim kibicom Górnika, piłkarzom, sztabowi szkoleniowemu i każdemu kto jest związany z klubem z Roosevelta. Oby piłkarze jak najszybciej mogli po każdym meczu podchodzić do wszystkich 4 trybun!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl. Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments