Nadszedł czas, aby przełamać złą passę

W.  -  28 października 2018 16:02
0
2433

Dzisiaj punktualnie o godzinie 18:00 na murawę Areny im. Ernesta Pohla wybiegną zawodnicy Górnika Zabrze, którzy przy wsparciu własnej publiczności powalczą o komplet punktów z Zagłębiem Lubin w trzynastej kolejce rozgrywek Lotto Ekstraklasy.

O tym, jak ważne będzie to starcie, nie musimy przekonywać nikogo. Sytuacja zabrzańskiego Górnika z każdym meczem robi się coraz trudniejsza. Rywale punktują,
a Górnik pikuje w dół tabeli. Drużyna spisuje się znacznie poniżej oczekiwań, rozczarowuje, zawodzi i w niczym nie przypomina kapitalnego Górnika sprzed roku. Nie widać również poprawy w grze, która dałaby kibicom nadzieję na zmianę patowej sytuacji, w jakiej znalazł się ich ukochany klub. Każda zła passa kiedyś musi się skończyć i pozostaje nam wierzyć, że nastąpi to właśnie dzisiaj, chociażby wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi.

Przypomnijmy, że w sezonie 2018/2019 podopieczni Marcina Brosza w 12. rozegranych dotychczas spotkaniach zgromadzili zaledwie 9. punktów i zamykają stawkę Lotto Ekstraklasy. Górnik pozostaje bez zwycięstwa od dziewięciu kolejek, Zagłębie Lubin od czterech.  Miedziowi plasują się na 9 miejscu z dorobkiem 17 punktów, lecz podobnie jak Górnik nie wygrali kilku ostatnich spotkań, na skutek czego zarząd klubu z Lubina postanowił, że trenera Mariusza Lewandowskiego na ławce szkoleniowej wspierać będzie nowy asystent. Doradcą Lewandowskiego został holenderski szkoleniowiec Ben van Dael, pracujący dotąd w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Jaki rezultat pojawi się na tablicy świetlnej dzisiaj przed godziną dwudziestą, przekonamy się już niedługo. Teraz prześledźmy bilans spotkań obu drużyn. Historia meczów Górnika
z Zagłębiem sięga 1985 roku. Od tego czasu kluby rozegrały ze sobą 57. pojedynków,
z których 18 zakończyło się zwycięstwem trójkolorowych. Najczęściej, bo aż 24-krotnie padł remis – nakazujący podział punktów, 15. razy triumfował zespół z Dolnego Śląska. Bilans bramkowy wynosi 84-77. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments