Nachodzi gorący czas przy Roosevelta

Milo  -  11 grudnia 2014 14:18
0
1024

IMG_9380

Po sobotnim meczu w Białymstoku zabrzanie rozpoczynają urlopy, które potrwają do 7 stycznia. Będzie to gorący czas – czytamy w „Sporcie”

Piłkarze od dłuższego czasu czekają na deklarację, kiedy dostaną pensje za listopad i grudzień. Póki co pieniędzy nie dostali, a swego czasu usłyszeli zapewnienie, że do końca roku akurat pensje będą regularnie wpływały na ich konta. – Najgorsze jest to, że nie słyszymy choćby daty, kiedy sprawa zostanie załatwiona… – można usłyszeć w zabrzańskiej szatni.

W ostatnich dniach doszło do kilku spotkań zarządu klubu z władzami Zabrza, czyli właściciela Górnika. Co z nich wynika? Ponoć do połowy grudnia, czyli jeszcze przed świętami, piłkarze jedną pensję dostaną. To na razie wszystko. – Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że umów trzeba dotrzymywać, ale dziś absolutny priorytet to znalezienie środków na spłatę zaległości, które mogą nas kosztować trzy minusowe punkty na starcie kolejnego sezonu – taką opinię usłyszeliśmy w ratuszu.

Dziś potrzebą chwili jest przede wszystkim zabezpieczenie finansów na rundę wiosenną, co dałoby Górnikowi finansowy oddech. Pomysły ponoć są? Z jednej strony wciąż aktualne jest kolejne podniesienie kapitału nawet o dziesięć milionów złotych. Z drugiej, w grę wchodzi znacząca pożyczka zaciągnięta przez klub, by uregulować najważniejsze zobowiązania i mieć oddech na cały rok 2015, którego drugą połowę Górnik miałby już rozgrywać na nowym stadionie.

Źródło: Sport
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments