Na Zachodzie trzeba być gotowym na walkę na każdych zajęciach

Slazier  -  27 grudnia 2018 18:03
0
6708

Z przeglądu prasy w dzisiejszym Sporcie możemy przeczytać wywiad ze Zdzisławem Podedwornym, byłym trenerem Górnika, GKS-u Katowice, Ruchu, Cracovii, Polonii Warszawa oraz olimpijskiej reprezentacji Polski.

Czy Liga powinna kończyć się w okolicach 10 grudnia, a zaczynać w ostatni weekend lutego?
– Zdecydowanie tak. To dla mnie zupełnie niezrozumiałe, że 22 grudnia gramy jeszcze mecze ligowe. Nie miał pan wrażenia, że w tych grudniowych kolejkach w wielu drużynach widać było po prostu zmęczenie zawodników graniem przez 10-11 miesięcy w roku? Piłkarze to nie maszyny! Urzędnikowi za biurkiem 26 dni urlopu w roku zapewne wystarczy (…)

Wyjazd to lepsze otoczenie, większe pieniądze. Można tę młodzież zrozumieć.
Pod warunkiem, że jest na ten wyjazd gotowa mentalnie. Na Zachodzie trzeba być gotowym na walkę na każdych zajęciach. Nikt nikomu niczego za darmo nie da. Proszę spojrzeć choćby na Rafała Kurzawę. U nas w lidze „czynił cuda” w ubiegłym sezonie. A w przeciętnym klubie francuskim jest po prostu jednym z wielu. Dobrze byłoby, aby na przykład taki Szymon Żurkowski (…)

A propos Górnika: czemu – po świetnym poprzednim sezonie – dziś jest tak źle? I czy zimą – odchodząc od dotychczasowego pomysłu Marcina Brosza na drużynę – powinno się sięgnąć po 3-4 doświadczonych ligowców?
A czy mamy pewność, że ci doświadczeni zawodnicy, którzy ewentualnie przyjdą zimą, będą chcieli „umierać za Górnika” i jego utrzymanie w lidze? (…)

Całość do przeczytania TUTAJ

Źródło: sportdziennik.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments