Na treningach spotykamy się 21 stycznia

Kaszpir  -  4 stycznia 2019 14:16
4360

Piłkarskie rozgrywki w III lidze rozpoczną się za nieco ponad dwa miesiące. Zespół Górnika występujący w grupie 3 miał za sobą całkiem udaną  jesień. Piłkarze po zakończeniu poprzedniej rundy nie próżnowali, rozgrywając jeszcze trzy gry sparingowe. Potem oczywiście przyszedł czas na odpoczynek i regenerację. Ten etap także jest już za zawodnikami Piotra Gierczaka, który w rozmowie z naszym portalem przybliżył plany związane z przygotowaniami “dwójki”. – Chłopcy od trzeciego stycznia zaczynają przygotowywać się indywidualnie według wytycznych. Na wspólnych treningach spotykamy się za dwa tygodnie tj. 21 stycznia. 

Zabrzanie w drugiej połowie lutego wyjadą na krótkie zgrupowanie do Wałbrzycha. – Na obóz wyjeżdżamy 17 lutego, gdzie planujemy pracować przez kilka dni. Zagramy tam również dwie gry kontrolne. Na własne obiekty wracamy 23 lutego.

O ile patrząc na pierwszy zespół Górnika, w kontekście transferów, wymienia się wielu doświadczonych zawodników, o tyle w “dwójce” klub kontynuuje drogę obraną jakiś czas temu. – My w dalszym ciągu będziemy głównie opierać się na młodzieży z naszych CLJ-ek. Chcemy tych zawodników przygotowywać do piłki seniorskiej. 

Oczywiście w Górniku cały czas wszyscy są otwarci na piłkarzy z całej Polski. Na początku grudnia był zorganizowany mecz, gdzie zagrali młodzi piłkarze ze Śląska, ale i z innych regionów. Część z grających wówczas zawodników zawita do Zabrza ponownie. – Wybrani przez sztab szkoleniowy piłkarze będą zaproszeni na tygodniowe treningi od 21 do 26-27 stycznia. Zagramy w tym okresie dwa sparingi, więc będziemy mogli, przyglądać im się podczas samych treningów jak i gier kontrolnych. Podczas wspólnych zajęć w okresie przygotowawczym lepiej ich poznamy, a także zaobserwujemy jak się czują w tej grupie. 

W Górniku, zgodnie z filozofią klubu, każdy obiecujący zawodnik z odpowiednimi cechami wolicjonalnymi ma szansę zaistnieć. Opiekun “dwójki” zdradza nam, że szczególnie pod lupą znajdują się obrońcy. – Chcemy wzmocnić linię defensywną, obserwujemy też piłkarzy w innych zespołach pod tym kątem, ale na tą chwilę jest zdecydowanie zbyt wcześnie, aby cokolwiek mówić o konkretach. – zakończył trener zespołu rezerw.

Harmonogram przygotowań Górnika II Zabrze:

Rozpoczęcie przygotowań 21 stycznia – pierwszy trening

Obóz przygotowawczy
17.02. – 23.02. (powrót) – Wałbrzych

Plan sparingów styczeń/luty/marzec 2019
23.01. LKS Bełk (Walka lub Miechowice)
26.01. ROW Rybnik (Kamień)
30.01. LKS Czaniec (Czechowice-Dziedzice)
02.02. Skra Częstochowa (Częstochowa)
06.02. Odra Wodzisław (Walka)
09.02. Polonia Łaziska (Chorzów)
15.02. Szombierki Bytom (Szombierki)
20.02. Górnik Wałbrzych (Wałbrzych)
22.02. Lechia Dzierżoniów (Wałbrzych)
02.03. Kuźnia Ustroń (Ustroń)

Start rundy wiosennej grupy 3. III ligi

09.03. Górnik II Zabrze – Rekord Bielsko-Biała 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl