Na Stadionie zainstalowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt oświetleniowy

kesera  -  9 września 2014 15:15
0
837
stadion03_czerwiec2013
Na Stadionie w Zabrzu zainstalowany zostanie ultranowoczesny sprzęt oświetleniowy, którego użycie w znacznym stopniu umożliwi podniesienia jakości transmisji telewizyjnych.

Krakowska firma Elektro Proces, prowadząca prace z zakresu wykonania instalacji zasilającej obiekt w energię elektryczną, w tym również całości oświetlenia i nagłośnienia, dostarczyła już na Stadion wszystkie rozdzielnice główne niskiego napięcia i podejmuje działania związane z ich podłączeniem. Równolegle prowadzone są prace związane z okablowaniem systemu monitoringu wizyjnego i nagłośnienia. Poza terenem budowy, w Krakowie, przystąpiono do prefabrykacji rozdzielnic średniego napięcia, które docelowo zamontowane zostaną na zabrzańskim obiekcie. Moment, w którym przy Roosevelta rozbłyśnie światło nie jest już tak odległy.

Na Stadionie w Zabrzu zainstalowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt oświetleniowy z elektronicznym układem zapłonowo-stabilizującym. Już na etapie projektowania instalacji oświetlenia płyty boiska szczególną uwagę zwrócono na rozwiązania technologiczne podnoszące jakość transmisji telewizyjnych. Elektroniczny układ stabilizujący będzie zasilał lampy z częstotliwością prądu 250 Hz, gdzie w tradycyjnym rozwiązaniu częstotliwość ta wynosi 50 Hz. Dzięki wyższej częstotliwości wyeliminowane zostanie zjawisko migotania obrazu przy ujęciach typu slow motion, czyli spowolnionych, wykorzystywanych do ujęć powtórkowych. Z ekonomicznego punktu widzenia zastosowane rozwiązanie obniża koszty eksploatacyjne wynikające z oświetlenia murawy boiska o około 20% w stosunku do rozwiązań klasycznych, stosowanych na większości polskich stadionów.
Oczywiście wszystkie parametry oświetlenia boiska, w tym: poziom natężenia, równomierność, temperatura barwowa czy współczynnik oddawania barw, spełniać będą wymogi PZPN i Ekstraklasy S.A. oraz zalecenia UEFA.

Źródło: stadion-zabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments