Na stadionie pojawiły się pierwsze aluminiowe rurki elewacji! (galeria)

kamres  -  17 kwietnia 2013 17:33
0
1570

stadion9_kwiecien2013

Choć potwierdziły się informacje, że Górnik przy większej publiczności w Zabrzu zagra dopiero w 2014 roku, to na stadionie praca wre. We wtorek zaczęto montaż poziomych aluminiowych rurek, które będą oplatały cały stadion dookoła stanowiąc ażurową elewację. Serwis Roosevelta81.pl jako pierwszy prezentuje Wam unikalne zdjęcia.

Na placu wschodnim najbardziej zauważalne zmiany stanowią budynki kas, które nieustannie nabierają kształtów. Ten od północy ma już swoją docelową bryłę. Również po północnej stronie placu trwają wykopki, a pracownicy wykonują izolację ścian zewnętrznych. Z tego miejsca widać również pierwsze aluminiowe rurki stanowiące elewację obiektu. Robotnicy na zwyżce oraz przymocowani linami do dachu, dzielnie montują elementy stalowe. Tak docelowo będzie prezentował się nasz stadion z zewnątrz za dnia.

Od strony południowej obiektu kolejne dźwigary czekają na umiejscowienie na specjalnych okrągłych filarach, znajdujących się na poziomie +4. Lecz przed tą operacją pracownicy muszą jeszcze zamontować mocowania na słupach, które połączą go z dźwigarem. Co ciekawe najcięższe elementy dachu, przed uniesieniem ich w górę, są myte wodą. Pogoda sprzyja, słońce w końcu świeci, więc warto wybrać się na stadion i zobaczyć największy dźwig na budowie, który musi się nieźle wyciągnąć, aby zamontować dźwigary w narożniku południowo-wschodnim.

Na trybunach w czasie naszego pobytu nie działo się w zasadzie nic, natomiast wczoraj zamknięto trybuny narożnika południowo-wschodniego. Zapraszamy do oglądnięcia galerii z dzisiejszego dnia:

źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments