Na Ekstraklasy powitanie, Górnik spuszcza Legii lanie

Milo  -  19 lipca 2017 12:02
0
6491

Górnik Zabrze ma już za sobą pierwszy mecz po powrocie do Ekstraklasy. Zabrzanie znakomicie rozmontowali aktualnego mistrza Polski. Pochwał dla młodej drużyny Górnika nie szczędzili eksperci NC+.

Inauguracja w Zabrzu to był dla mnie wielki szok. Nie oglądałem Górnika w I lidze, więc piłkarzy do końca nie znałem. Oczywiście trochę czytałem, oglądałem bramki. Nie spodziewałem się, że tak postawią się mistrzowi Polski, że przy tej publiczności ten młody zespół uniesie ten ciężar. Było widać pewność na twarzach piłkarzy Górnika, z minuty na minutę widać to było również w graniu. W pierwszej połowie zawodnicy Górnika zaskoczyli Legię sposobem grania i organizacją gry, która była na fantastycznym poziomie. W tym meczu Górnik miał wielu bohaterów. Zacząłbym od Tomasza Loski, który daje pewność od tyłu, ale tak na dobrą sprawę można wymienić wszystkich. Bohaterami zostali Angulo i Wolsztyński. Od samego początku imponowała mnie gra drugiej linii, może to nie był wybitny mecz Ambrosiewicza i Żurkowskiego, ale trzymali poziom i świetnie grali. Górnik w drugiej części meczu cofnął się, a Legia próbowała odrabiać. Ta dyspozycja przez 90 minut to był jeden wielki szok i fantastyczna niespodzianka dla Ekstraklasy, bo Górnik już w pierwszym meczu pokazał, że to nie będzie kandydat do spadku. Górnik pokazał rzecz nieprawdopodobną, kompletnie nowe, młode nazwiska postawiły się bogatemu klubowi – stwierdził Tomasz Wieszczycki w „Lidze+ Extra”.

Górnik zaskoczył mnie, jakością gry, ustawieniem i funkcjonalnością. Zaskoczył przede wszystkim organizacją gry i zespołem. Górnik bardzo dobrze czekał na kontrataki i wypunktował Legię. Z przebiegu całego meczu Górnik zasłużył na zwycięstwo – powiedział Kazimierz Węgrzyn, który był pod wrażeniem powrotu zabrzańskiego klubu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Piękne zwycięstwo. Piłkarze Górnika poprzeczkę zawiesili sobie tak wysoko, że nie będzie im łatwo. Jestem ciekawy, jak zespół poradzi sobie w ataku pozycyjnym. Wbrew pozorom z faworytami gra się łatwiej, ale pokonanie mistrza na początku sezonu jest ogromnym sukcesem. Taki wynik napędzi całą koniunkturę. Można łatwiej pod względem taktycznym podchodzić do kolejnych spotkań. Wrażenie zrobił Łukasz Wolsztyński, spokój, pięteczki i to jest dowód, że tych młodych zawodników mamy – podsumował Remigiusz Jezierski w „Lidze+”.

Źródło: Roosevelta81.pl/Canal+
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments