Mówiłem chłopakom przed meczem… Kurde, skończmy ten sezon jak Górnik Zabrze

Kaszpir  -  21 maja 2022 20:52
2
6925

Poznaliśmy komentarze obu trenerów po meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy, pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Górnikiem Zabrze.

Piotr Tworek (trener Śląska Wrocław):Myślę, że ogólnym zdaniem podsumowującym ten sezon był dzisiejszy mecz, który zaczął się dobrze, a skończył tak, jak się skończył. Zdecydowanie czujemy duży niedosyt. Wystawiliśmy skład, który w pierwszej połowie zagrał poprawnie. Zdobyliśmy trzy bramki, straciliśmy dwie i uważam, że był to dobry początek meczu. Zbyt łatwo pozwoliliśmy im na strzelenie goli w drugiej odsłonie. Nie powinny nam się one przytrafić.

Jan Urban (trener Górnika Zabrze): – Takie spotkania o których zwykle się mówi, że są o pietruszkę, chciałem żeby właśnie takiego nie było rozmawiałem z chłopakami przed meczem i mówię Kurde, skończmy ten sezon jak Górnik Zabrze. Tak jak graliśmy cały sezon, zróbmy to, nieważne jaki będzie wynik. Bądźmy sobą, grajmy jak Górnik. I rzeczywiście była to gra na miarę Górnika Zabrze, który i traci i strzela dużo bramek w przeciągu całego sezonu. Którego na pewno się fajnie ogląda, ale wiemy, że musimy poprawić bardzo dużo w defensywie, jako drużyna oraz pod względem indywidualnym. Tylu goli zawsze nie będziemy strzelać, a zdajemy sobie sprawę, że straciliśmy ich zbyt wiele. Dzisiaj było podobnie, mieliśmy skuteczność, pomogło nam to w wygraniu meczu. Spodziewałem się otwartego spotkania, tak jak w jesiennym meczu w Zabrzu. Pomimo tego, że Śląsk do końca walczył o utrzymanie w lidze, to dla mnie był to zawsze zespół, który chciał grać w piłkę. Wiedziałem, że dzisiaj będzie dużo goli, ponieważ oba zespoły chcą grać w piłkę.

Jan Urban został zapytany jeszcze m.in. o:

Wypełnienie luki po Jimenezie

Wydaje mi się, że liczby tych zawodników, one by się nie zmieniły gdyby został Jesus Jimenez. Być może Piotrek Krawczyk grałby mniej, ale Kubica, czy Nowaka nie sądzę żeby się wiele zmieniło.

O przyszłości w Górniku

Mój kontrakt przedłużył się na następny sezon automatycznie. Musiałem wypełnić pewne rzeczy w sezonie, żeby umowa się przedłużyła. 

Ocenę Higinio Marina

Rozmawiałem z Higinio przed meczem, ale muszę patrzeć też na inne rzeczy. Marin raczej nie będzie w przyszłym sezonie piłkarzem Górnika, jest zawodnikiem Ludogorca. Widać, że grał z meczu na mecz lepiej.

O uraz Krzysztofa Kubicy

Strzeliło mu coś w stopie, jego odczucia były negatywne, był mocno zawiedziony.

Poniżej całość wypowiedzi Jana Urbana

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Mam nadzieję że krawczyk bedzie w rezerwach od next sezonu

A ja mam nadzieje ze sie go pozbeda a dadza szanse mlodym Polakom