Moim planem i marzeniem jest zakończenie kariery w koszulce Górnika

Kaszpir  -  8 lipca 2021 18:45
2
2221

W czwartek przed godziną 18:00 Łukasz Podolski oficjalnie podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. Podczas konferencji na pytania dziennikarzy odpowiedział nowy nabytek Trójkolorowych, a także prezes Górnika, Dariusz Czernik oraz prezydent miasta, Małgorzata Mańka-Szulik. Zapraszamy do lektury!

Prezes Górnika podczas swoich wypowiedzi opowiedział o samym transferze, pomysłach na przyszłość, a także podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sprowadzenia Poldiego do Zabrza.

  • D.C.: – To wielki dzień. Trwało to długo, lecz wierzymy, że będzie z tego wiele radości dla kibiców Górnika, jak i całej piłkarskiej społeczności w Polsce.
  • D. C.: – Kontrakt obowiązuje rok i za rok usiądziemy ponownie i będziemy rozmawiać.  Kwestii finansowych nie będziemy poruszać. Były oczywiście nieporównywalne oferty z innych krajów, jak Meksyk czy Brazylia, lecz jest to transfer, który nie wpisuje się w normy światowej piłki, ponieważ tutaj ważne było spełnienie marzeń oraz wypełnieni obietnicy. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy starali się o to, aby doszło do podpisania kontraktu, bo jest to wiele osób, całe pokolenia piłkarzy. Traktujemy to, jako zakończenie pewnej sagi, bo Łukasz w końcu jest w Zabrzu. Myślę, że jest to również coś większego, niż tylko parę spotkań.
  • D. C.: – Rozmawialiśmy już z Łukaszem odnośnie pogodzenia gry w Ekstraklasie oraz występów w jednej z niemieckich telewizji. Ten temat jest obgadany i nie będzie żadnego problemu. Poradzimy sobie i proszę mi wierzyć, że nie ma takiego zagrożenia, aby nie oglądaliśmy Łukasza na boisku. Oczywiście, poza kwestiami zdrowotnym, czego oczywiście nie życzymy, chociaż muszę zdradzić, że lekarz, który badał Łukasza był zachwycony jego siłą i organizmem.
  • D. C. : – Taki transfer to szansa dla całej polskiej piłki. Sam filmik ma już miliony odsłon na całym świecie. Cieszymy się, że jesteśmy w centrum tego zainteresowania, ale również apeluję do całego środowiska piłkarskiego, bo otwiera się ogromna szansa, aby wypromować polską piłkę. To może być pierwsza i ostatnia okazja, że w 17 polskich miastach na boisku zagra Mistrz Świata. Widzimy zainteresowanie i z tego się cieszymy. Mamy wiele pomysłów, ale oczywiście najważniejsze są te cele sportowe i piłkarskie.

Poza wywiadami na wyłączność Łukasz odpowiedział na kilka pytań podczas konferencji. Dotyczyły one przede wszystkim transferu do Górnika, ale także wiedzy o polskiej piłce.

  • Ł. P.: – Jaka jest Ekstraklasa to nie wiem, bo patrzę tylko, jak gra Górnik. Cieszę się, że jestem w domu. Byłem tutaj ostatnio, jak stadion był w budowie i wiele się zmieniło od tego czasu. Nie wiem, jak grają inne zespoły, koncentruję się tylko na Górniku.
  • Ł.P. – Kocham piłkę i chcę grać o punkty, po to przyszedłem. Ważnym aspektem dla mnie jest również akademia. Uważam, że mamy spory potencjał, a resztę zobaczymy, bo jestem dopiero tutaj dwa dni. 

Łukasz wyjaśnił także dlaczego trenował indywidualnie i jak wygląda sytuacja z jego zdrowiem, z którym były niewielkie komplikacje mimo bardzo dobrych badań. Odpowiedział także, czy zobaczymy go już od pierwszego spotkania.

Ł. P.: – Wszystko zależy, jak się będę czuł. Muszę porozmawiać z trenerem oraz zobaczyć, jak przebiegnie obóz przygotowawczy. Jeśli będzie wszystko w porządku to rozpocznę grę od pierwszego spotkania. Moim planem i marzeniem jest zakończenie kariery w koszulce Górnika.

Łukasz zaznaczył również, że jest to dla niego obojętne czy nazywa się go Lukasem czy Łukaszem.

Kilka pytań zadano również Prezydent miasta Zabrze, Pani Małgorzacie Mańce Szulik. Dotyczył one przede wszystkim czwartej trybuny.

M. M. S. – Górnik ma dziesiątki tysięcy wiernych kibiców i teraz wierzę, że Mistrz Świata spowoduje, że fanów będzie jeszcze więcej, a to przyspieszy tempo odnośnie wybudowania czwartej trybuny.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto:Roosevelta81.pl

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspaniałe przyjęcie,znakomit frekwencja!Brawo!

Prawda jest taka ze Górnik to marka jaka trzeba koniecznie odbudować i właśnie tacy zawodnicy jak Lukasz Podolski czy Piszczek czy jeszcze ktos inny zmienili by wizerunek Gornika na lepsze .