Młody bramkarz Górnika Zabrze przejdzie testy w klubie z Serie A

Milo  -  30 kwietnia 2015 17:47
0
1113

Mateusz Michalski

17-letni bramkarz Górnika Zabrze Mateusz Michalski wyjedzie na testy do Atalanty Bergamo. Zabrzański klub wyraził już zgodę, by ten uzdolniony golkiper młodego pokolenia mógł odbyć sprawdziany w klubie Serie A w dniach 11-15 maja.

Michalski to wychowanek APN Knurów, który aktualnie broni bramki górniczego zespołu rocznika 1988. Michalski i jego koledzy liderują w rozgrywkach Makroregionu Ligi Juniorów Młodszych (grupa C), zaś Mateusz zbiera bardzo pochlebne opinie na temat swoich występów. Talent Michalskiego został zresztą dostrzeżony przez sztab szkoleniowy zespołu seniorskiego, z którym odbył już treningi.

Czego nauczyły go te zajęcia? – Przede wszystkim pewności siebie. W pierwszej drużynie całkiem inaczej wygląda trening bramkarski niż w rezerwach. Kiedy kończył się trening w pierwszej drużynie to zdarzało się, że trener Mateusz Sławik kazał nam zostać, żeby poćwiczyć wyjścia do górnych piłek. Dzięki temu poprawiłem swoje wyjścia i ustawianie się w bramce – mówił kilka miesięcy temu Michalski w wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie Górnika.

Teraz 17-letni bramkarz juniorów młodszych Górnika będzie starał się o angaż w klubie Serie A, który zaprosił go na wspomniane testy.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: gornikzabrze.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments