Mija termin składania wniosków licencyjnych

Milo  -  31 marca 2015 15:49
0
943

IMG_8544

Właśnie dziś mija termin składania wniosków licencyjnych na grę w sezonie 2015/16. Dzięki wyemitowaniu i spieniężeniu gwarantowanych przez miasto obligacji Górnik Zabrze może być spokojny o licencję na przyszły sezon. Tym samym pierwszy raz od bardzo dawna zabrzański klub ma szansę dostać licencję już w pierwszym terminie.

Licencyjny wniosek musi zostać zgłoszony do 31 marca. Do 4 kwietnia, po ewentualnych uzupełnieniach, dokumenty trafiają do ekspertów z poszczególnych zagadnień. Ich sprawozdanie musi powstać do 19 kwietnia, a do 24 – znów po ewentualnych uzupełnieniach przez kluby – trafi do przewodniczącego Komisji Licencyjnej. Ostateczny termin jej obrad to 15 maja, a Komisji Odwoławczej 31 maja.

Zarząd Górnika Zabrze SSA informuje, że na finiszu są prace związane z uzyskaniem licencji na nowy sezon 2015/16. – Rzeczywiście, jesteśmy na finiszu spraw związanych z uzyskaniem licencji na nowy sezon. Najważniejsze sprawy, jakie udało nam się załatwić, to regulacja zobowiązań o charakterze licencyjnym wobec piłkarzy, trenerów, ZUS, Urzędu Skarbowego i innych klubów, w tym wobec Rozwoju Katowice, przelewając na rzecz tego klubu ostatnią ratę kwoty podstawowej w wysokości 958 tysięcy, 40 złotych i 75 groszy. Tym samym z tytułu rozliczenia procentowego transferu Arkadiusza Milika z Górnika Zabrze do Bayeru Leverkusen, Rozwój Katowice otrzymał równowartość kwoty 565 tysięcy 800 euro – informuje prokurent Andrzej Pawłowski, który – podobnie jak cały zarząd klubu – z optymizmem czeka na decyzje Komisji Licencyjnej PZPN.

Źródło: dziennikzachodni.pl/gornikzabrze.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments