Michał Płonka: Bardzo chciałbym zostać w Górniku

Milo  -  10 czerwca 2014 11:29
0
867

Michal_Plonka_ROW_Arka

Do Zabrza po półrocznym wypożyczeniu do ROW-u Rybnik wraca Michał Płonka. Zawodnik ma za sobą udaną rundę na zapleczu ekstraklasy, choć ekipa z Rybnika ostatecznie spadła do II-ligi.

Mam zgłosić się na pierwszych przed sezonem zajęciach Górnika – wyjaśnia Michał. – Bardzo chciałbym zostać w Górniku, więc dam z siebie maksimum sił, by trenerzy Warzycha i Dankowski byli ze mnie zadowoleni. Ale jaki będzie efekt, zobaczymy… Wszystko wyjdzie w praniu! – przyznaje zawodnik w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

W ostatnim meczu w barwach ROW-u Płonka strzelił gola w wyjazdowym spotkaniu z Olimpią Grudziądz, godnie żegnając się z rybnickim klubem.- Strzeliłem bramkę, ale nie udało się niestety wygrać. Szkoda, bo mogliśmy zwycięstwem zakończyć pierwszoligowy sezon. Mówi się trudno, ale wcześniej mieliśmy na rozkładzie faworytów, wygraliśmy między innymi z Górnikiem Łęczna, Bełchatowem czy też Dolkanem Ząbki. Spadliśmy, ale z honorem! – zaznacza Płonka, który nie ma za wiele czasu na odpoczynek.

Dopiero co skończyłem sezon w pierwszej lidze, a już 17 czerwca czekają mnie badania wydolnościowe w Górniku i pierwsze treningi. Mam tylko tydzień wolnego i jestem na miejscu. Nie udało się wyjechać na urlop, ale to nie problem – kończy Michał Płonka.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: Roksana Bibiela/Gliwicka72.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments