Media o niedzielnym meczu „GieKSa” – Górnik: „Widowisko na trybunach, walka na murawie – wygrali kibice”

Kaszpir  -  24 października 2016 08:32
0
951

media_o_meczu

Media po Śląskim Klasyku zgodnie przyznają, że niedzielny mecz nie rozczarował.

Sport

Widowisko na trybunach, walka na murawie – wygrali kibice
Podobnych derbów życzyłbym zaś sobie w następnym sezonie już w ekstraklasie – mówił na przedmeczowej konferencji prasowej Jerzy Brzęczek. To nie były życzenia na wyrost. Obie drużyny do ekstraklasy kandydować mogą śmiało, a widowisko jakością sportową odpowiadało oprawie kibiców i organizatorów.

Dziennik Zachodni

Górnik Zabrze Śląski Klasyk na remis
Na trybunach była świetna atmosfera, Hit nie zawiódł, a wypełnione prawie do ostatniego miejsca trybuny oglądały spotkanie stojące na wysokim poziomie.

Interia

GKS Katowice – Górnik Zabrze 1-1 w I lidze
Komplet 7,5 tysiąca kibiców zobaczył najciekawsze spotkanie 14 kolejki I ligi, w którym GKS Katowice zremisował z Górnikiem Zabrze 1-1. Rezultat spotkania został ustalony już do przerwy. Dla przyjezdnych trafił David Ledecky, wyrównał efektownym strzałem Tomasz Foszmańczyk. Mecz w Katowicach oglądał osobiście prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Gol24

Remis w śląskich derbach. GKS Katowice z Górnikiem strzeliły po jednej bramce
Prawdziwe święto śląskiej piłki zostało uświetnione kapitalnym dopingiem kibiców z Katowic i Zabrza, którzy zaprezentowali efektowną oprawę w trakcie spotkania.

Polsat Sport

Wrócił śląski klasyk: GKS i Górnik na remis
Kibice przy Bukowej zobaczyli ciekawe, emocjonujące widowisko, a remis 1:1 jest sprawiedliwym wynikiem. Na trybunach było święto i z tej okazji kibice Górnika znów zaczęli dopingować swoich zawodników.

Weszlo

Klasyk nie rozczarował. Dobre granie i remis w Katowicach
Nieczęsto zdarza się, że równolegle rozgrywany mecz pierwszej ligi stanowi mocną konkurencję dla meczu Ekstraklasy, a tak stało się dziś. Kto zamiast ekstraklasowych zmagań wybrał starcie GKS-u Katowice z Górnikiem Zabrze, raczej nie będzie przeklinał boisk zaplecza elity, a sceny, które oglądał, nie powinny śnić mu się po nocach. Zderzenie z pierwszoligową okazało się wyjątkowo bezbolesne, ale żebyśmy też nie przesadzili w drugą stronę: to nie były jakieś fajerwerki, raczej solidne granie w niezłym tempie.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments