Media o meczu Zagłębie – Górnik. „Koszmar Górnika Zabrze. Kandydat na mistrza kraju upokorzony w Lubinie”

Torcidos  -  16 lutego 2014 19:48
0
843

druzyna_zaglebie_gornik_1314
Po meczu Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze, w mediach trudno było doszukać się pozytywnych komentarzy na temat postawy drużyny Ryszarda Wieczorka w niedzielnym spotkaniu. Postawa zaprezentowana w Lubinie nie napawa optymizmem przed następnymi spotkaniami.

Onet.pl
„Nieoczekiwana zmiana miejsc w Lubinie, koszmar zabrzańskiej defensywy”
Jeszcze w rundzie jesiennej w spotkaniu tych drużyn faworyt byłby łatwy do wskazania. W przerwie zimowej jednak doszło do kilku zmian w kadrach obu zespołów. Na boisku wyglądało to tak, jakby ekipy zamieniły się koszulkami. Zagłębie Lubin przypominało pretendenta do tytułu, a Górnik Zabrze do spadku. Wynik 3:0 ustalony praktycznie w siedem minut mówi bardzo dużo.

Ekstraklasa.net
„Zagłębie rozbiło Górnika w 10 minut. Abwo katem zabrzan”
Zaledwie dziesięciu minut potrzebowało Zagłębie Lubin na strzelenie Górnikowi Zabrze trzech bramek i rozstrzygnięcie losów rywalizacji. Między 14. a 24. minutą do bramki zabrzan dwukrotnie trafił David Abwo, a pomiędzy jego golami na listę strzelców wpisał się jeszcze Adrian Błąd.

Fakt.pl
„Lenczyk stworzył drużynę atletów. Zagłębie rozbiło Górnika”
Półtora miesiąca przygotowań wystarczyło Orestowi Lenczykowi (71 l.), by stworzyć zespół atletów. Zagłębie w nieco ponad 20 minut rozbiło w pył wicelidera tabeli i dziś zupełnie nie przypomina drużyny z jesieni

Wp.pl
„Górnika błąd za błędem w Lubinie”
Kandydat do mistrzostwa Polski, wicelider tabeli Górnik Zabrze został w niedzielę rozbity przez Zagłębie Lubin. Miedziowi strzelili trzy gole, a zabrzanie popełnili masę błędów. Przy uderzeniu Adriana Błąda skompromitował się Norbert Witkowski.

Interia.pl
„Ekstraklasa: Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 3-0 (3-0)
W drugim niedzielnym meczu Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało na Dialog Arenie zajmującego drugie miejsce w tabeli Górnika Zabrze 3-0. Wszystkie bramki padły w pierwszych 25 minutach spotkania.

„Pomarańczowa rewolucja”
Pozostanie słodką tajemnicą Oresta Lenczyka i zespołu Zagłębia, czy w Spale odbyły się tańce z krzesłem czy rzut piłką lekarską. Cokolwiek „Dziadek” tam zarządził, na razie działa. Miedziowi na powitanie rundy znokautowali rywali w pół godziny.