Media o meczu Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze: „Piorunujące początki”, „Ciężki nokaut w Lubinie”

W.  -  23 kwietnia 2022 10:38
3
2395

W piątkowy wieczór Górnik wreszcie się przełamał, efektownie pokonując Zagłębie. W Lubinie zdecydowanie lepiej były nastawione, szczególnie na początku obu części, celowniki zabrzan.

Wyśmienite początki
Wysoka wygrana Górnika w delegacji! Wszystkie zwycięskie gole padły na początku pierwszej i drugiej połowy. Wyśmienicie piątkowe spotkanie rozpoczęło się dla Górnika Zabrze. Podopieczni Jana Urbana już po 11 minutach wypracowali dwubramkową przewagę. Wynik otworzył Krzysztof Kubica, a drugie trafienie zanotował Dariusz Pawłowski. Walczące o utrzymanie Zagłębie nie poddawało się. W 26. szarżę na bramkę rywali przeprowadził Filip Starzyński i dał kontakt swojej ekipie. W drugą połowę ponownie świetnie weszli goście i dołożyli dwa kolejne gole. Najpierw Krzysztof Krawczyk po asyście Bartosza Nowaka, z kolei później asystent przy trzeciej bramce dla Górnika sam wpisał się na listę strzelców. Jeszcze z 11. metra do siatki Zabrzan trafił Patryk Szysz

Piłkarze Górnika pokonali na wyjeździe Zagłębie i zapewnili sobie utrzymanie
Trenera Urbana zapewne najbardziej ucieszył gol Krawczyka, niemiłosiernie ostatnio krytykowanego przez kibiców. Seria porażek mocno zaogniła atmosferę wokół Górnika. Po przegranej z Lechią  trener Urban apelował do kibiców, by to jemu pozostawili problemy związane z grą zawodników i nie obciążali ich swoim hejtem. Zespół najwyraźniej wziął sobie te słowa do serca, bo w niezwykle ważnym meczu w Lubinie już po 11 minutach było 2:0 dla zabrzan. Gole strzelali ci, którzy ostatnio słyszeli sporo gorzkich ocen, czyli Kubica i Pawłowski. Tym razem kibice Górnika żegnali schodzących na przerwę zabrzan oklaskami. A początek drugiej połowy wręcz musiał ich zachwycić. Górnik zagrał w świetnym stylu i szybko podwyższył wynik do 4:1. Co więcej, trzecią bramkę z zimną krwią strzelił najsurowiej oceniany przez fanów z Roosevelta Krawczyk, a czwartą dołożył Nowak, który dzięki temu dogonił wreszcie w klubowym rankingu snajperów nieobecnego już w Zabrzu Jimeneza

Przeglądsportowy.pl

Ciężki nokaut w Lubinie
Sześć goli i bolesna wpadka gospodarzy! Broniące się przed spadkiem Zagłębie dało się pobić Górnikowi Zabrze, który po serii trzech porażek efektownie wygrał 4:2. Strata wszystkich punktów oznacza, że sytuacja drużyny Piotra Stokowca z niepokojącej zamienia się w dramatyczną.

Pilkanozna.pl

Efektowne przełamanie Górnika Zabrze
Sześć goli padło w rywalizacji Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze. Więcej strzelili podopieczni Urbana, którzy przerwali oczekiwanie na zwycięstwo. Podolski nie strzelił gola, ale jego koledzy dali efektowny popis. Oczekiwanie, które trwało od pięciu meczów. W 24. kolejce zabrzanie pokonali Cracovię, a potem dopadł ich kryzys. W Lubinie Górnik wreszcie wygrał. I to efektownie, zdobywając aż cztery bramki. Górnik Zabrze przełamał złą passę i umocnił się na dziewiątym miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Koncert w ofensywie Górnika Zabrze!
Górnik przełamał się w Lubinie i rozbił Zagłębie, które już w poniedziałek może się znaleźć w ligowej tabeli na spadkowym miejscu. Po trzech kolejnych porażkach zabrzanie w końcu zwycięzcy.

Sportowe fakty

Górnik Zabrze wychodził z szatni „wściekły”
Cała naprzód w Lubinie. Nikt nie bronił, wszyscy atakowali. Górnik Zabrze wygrał 4:2 z KGHM Zagłębiem, a swoje gole zdobył w kwadransach otwierających obie połowy widowiska.

Interia

Piorunujące początki obu połów Górnika Zabrze
Zagłębie Lubin przegrało z Górnikiem Zabrze 2-4 w ramach 30. kolejki PKO Ekstraklasy. Górnik był najgroźniejszy w początkowej fazie obu połów – to wtedy zdobywał bramki i zasłużenie oraz efektownie zwyciężył.