Media o meczu Wisła Kraków – Górnik: Lewym skrzydłem ich! Górnik rozbity przez Wisłę

W.  -  26 sierpnia 2018 08:58
0
2579

Górnik Zabrze wysoko uległ krakowskiej Wiśle. Podopieczni Marcina Brosza mieli swoje momenty, na początku oraz końcu pierwszej części, ale było to o wiele za mało na bardzo dobrze dysponowaną „Białą Gwiazdę”.

Wisła rozbija Górnika
Piłkarze z Krakowa skutecznie zrewanżowali się zabrzanom za trzy porażki z poprzedniego sezonu. Dziś przy Reymonta drużyna prowadzona przez Macieja Stolarczyka strzeliła górniczej jedenastce trzy gole.

Bolesna lekcja Górnika od Białej Gwiazdy
W sobotnim meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 0-3. Gole dla Białej Gwiazdy zdobyli Rafał Pietrzak, Zdenek Ondrasek i Vullnet Basha. Podopieczni Marcina Brosza ponieśli drugą porażkę z rzędu.

Kolejny popis Wisły Kraków. Zabrzanie rozbici
Biała Gwiazda znów wygrała trzema bramkami. Świetne spotkanie rozegrał Słowak Martin Koštal, który przeciwko Górnikowi zaliczył dwie asysty.

Dominacja Białej Gwiazdy
W efektownym stylu Wisła Kraków ograła 3:0 Górnika Zabrze w 6. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Biała Gwiazda, przeważała od pierwszego do końcowego gwizdka. Na otwierającą bramkę trzeba było zaczekać raptem kwadrans. Z minuty na minuty gra Wisły stawała się coraz bardziej efektowna. Kolejny gol padł już w 22. minucie. Górnik miał swoją szansę w 43. minucie, gdy po ogromnym zamieszaniu w polu karnym instynktownie strzelał Igor Angulo. Nie wpłynęło to na graczy Macieja Stolarczyka. W dalszym ciągu robili oni swoje i tak w 49. minucie było już 3:0. Było to 111. ekstraklasowy pojedynek między tymi zespołami i 39. zwycięstwo Wisły.

Wisło, jak ty pięknie w piłkę grasz! Zasłużone zwycięstwo nad Górnikiem
 Wisła Kraków nie zatrzymuje się! Po efektownym ograniu Lecha Poznań (5:2) tym razem gładko rozprawiła się z Górnikiem Zabrze (3:0). Dwie asysty zaliczył Martin Kostal. Na trybunach zasiadło 16 482 widzów.

Wisła nam rozbłysła! Górnik Zabrze padł
Wisła Kraków wciąż w wybornej formie. W sobotni wieczór podopieczni Macieja Stolarczyka 3:0 pokonali Górnika Zabrze. Zabrzanie nie zamierzali klękać przed Wisłą, za to sami zamierzali szybko objąć prowadzenie. Pod bramką Białej Gwiazdy co chwilę robiło się niebezpiecznie. Bardziej doświadczeni krakowianie dali wyszaleć się gościom i szybko zadali dwa ciosy. Zabrzanie pozbierali się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Kontakt bramkowy Górnik mógł złapać po strzale Angulo. Hiszpan jednak przestrzelił w dogodnej sytuacji. W drugiej części Wisła chciała szybko zamknąć mecz i to jej się udało.

Sportslaski.pl

Lewym skrzydłem ich! Górnik rozbity przez Wisłę
Wisła Kraków zrewanżowała się Górnikowi Zabrze za trzy porażki z poprzedniego sezonu. Wszystkie bramki dla „Białej gwiazdy” padły po akcjach lewą stroną boiska. Wisła udowodniła, że jest w bardzo dobrej formie. Miała więcej sytuacji, ale Górnik też miał z czego strzelić – żałować można zwłaszcza strzału Jimeneza, który zablokował Marcin Wasilewski oraz sytuacji, która miała miejsce chwilę później. Zablokowany strzał Biedrzyckiego próbował z niewielkiej odległości dobijać Angulo, ale piłka po nodze obrońcy minęła słupek. W drugiej połowie Wisła nie zamierzała zwolnić i już po kilku minutach strzeliła trzeciego gola. Gospodarze kontrolowali przebieg drugiej połowy i nie dali zabrzanom wbić choćby jednego gola.