Media o meczu Wisła – Górnik: Cudowne odrodzenie. Górnik samotnym liderem!

Kaszpir  -  4 grudnia 2017 16:08
0
3767

Górnik Zabrze po raz kolejny zachwycił swoją postawą. Po pierwszej niezbyt udanej połowie w drugiej zupełnie zobaczyliśmy zupełnie inny zespół . „Trójkolorowi” włączyli szósty bieg, wiślacy nie byli w stanie utrzymać tempa i jedynie mogli uciekać się do – licznych zresztą – fauli. Bramka Rafała Kurzawy, bezpośrednio z rzutu rożnego, była swoistą wisienką na torcie tego spotkania.

Cudowne odrodzenie. Górnik samotnym liderem!
Górnik Zabrze zdobył Kraków i umocnił się na pozycji lidera, choć początkowo niewiele mu się układało.

Kurzawa jak Deyna.
Piłkarze Górnika po raz drugi w tym sezonie pokonali Wisłę 3:2 i umocnili się na fotelu lidera Lotto Ekstraklasy. Ozdobą meczu w Krakowie był gol Rafała Kurzawy strzelony bezpośrednio z rzutu rożnego w stylu Kazimierza Deyny. Gospodarze kończyli to spotkanie w dziesiątkę, bo czerwoną kartką ukarany został Arkadiusz Głowacki.

Weszlo.com

Nowinka w ekstraklasie. Drużyna z wbudowanym powerbankiem!
Angulo czy Carlitos? Carlitos czy Angulo? Obaj strzelili po golu, z lepszej strony pokazał się Carlitos, ale to… nieważne. Obejrzeliśmy taki mecz, że grzechem byłoby patrzenie na niego przez pryzmat dwóch piłkarzy.

Hit spełnił oczekiwania. Pięć goli, czerwona kartka i zwycięstwo Górnika
Górnik przeżywał w Krakowie trudne momenty, ale w niesamowitym stylu odwrócił losy spotkania.

Wisła zamarzła w drugiej połowie i przegrała na własne życzenie
Piłkarze Wisły prowadzili do przerwy 1:0 po golu Rafała Boguskiego, ale na drugą połowę wyszli wyjątkowo nieskoncentrowani. Górnicy wykorzystali chwilową słabość gospodarzy i wykorzystali to w najlepszy możliwy sposób. Kontaktowy gol Caritosa na nic się zdał. Wisła przegrywa po raz pierwszy od pięciu spotkań, natomiast Górnik umocnił się na pozycji lidera.

Lider wykorzystał szansę
Do trzech punktów wzrosła w tabeli przewaga Górnika Zabrze nad Legią Warszawa. Beniaminek wykorzystał potknięcie mistrza Polski, wygrywając w Krakowie z Wisłą 3:2.

Nie ma mocnych na lidera. Górnik Zabrze ucieka stawce
Górnik Zabrze wygrał z Wisłą Kraków (3:2) i umocnił się na czele tabeli Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Marcina Brosza mają trzy punkty przewagi nad Legią Warszawa.