Media o meczu Stal Mielec – Górnik Zabrze: Podolski i Bielica bohaterami Górnika

W.  -  6 lutego 2022 11:05
1
4029
Za nami pierwsza w tym roku ligowa kolejka i od razu przeżyliśmy wielkie emocje. W Mielcu wynik spotkania wahał się do ostatniej minuty. Na szczęście wszystko skończyło się pozytywnie dla „Trójkolorowych”. W końcówce meczu najpierw prowadzenie Górnikowi dał Lukas Podolski, a chwilę później Daniel Bielica obronił rzut karny.

Daniel Bielica bohaterem
W 50. starciu Stali z Górnikiem w PKO BP Ekstraklasie górą Zabrzanie! Wynik otworzył z rzutu karnego Grzegorz Tomasiewicz, po zmianie stron do wyrównania doprowadził Bartosz Nowak, a prowadzenie gościom dał Lukas Podolski. W doliczonym czasie podopieczni Adama Majewskiego nie wykorzystali jedenastki. Kapitalną interwencją popisał się Daniel Bielica.

Bielica bohaterem zabrzan
Podopieczni trenera Jana Urbana zagrali w tym spotkaniu osłabieni brakiem żegnającego się z klubem Jesusa Jimeneza i bez Hiszpana nie imponowali skutecznością. Mimo to zdołali po przerwie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść po bramkach Bartosza Nowaka i Lukasa Podolskiego. Bohaterem meczu był jednak bramkarz zabrzan Daniel Bielica, który w doliczonym czasie gry obronił rzut karny gospodarzy

Pilkanozna.pl
Podolski i Bielica bohaterami Górnika
W Mielcu przez dłuższy czas pachniało remisem i podziałem stawki punktowej, jednak pełną pulę zdobywają zawodnicy Górnika Zabrze. Gol Lukasa Podolskiego zapewnił zwycięstwo drużynie Jana Urbana.

Sportowefakty.pl
Szalony mecz w Mielcu. Górnik wcale nie musiał pokonać Stali
Lukas Podolski i Daniel Bielica zostali bohaterami Górnika w meczu ze Stalą Mielec. Goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Tomasiewicza, który wykorzystał rzut karny w 45. minucie meczu. W drugiej połowie Górnik mocno atakował i to się opłaciło, gdyż po strzale Nowaka było już 1:1. Zabrzan na prowadzenie wyprowadził Lukas Podolski. W samej końcówce meczu Stal mogła wyrównać z… rzutu karnego, jednak tym razem Bielica okazał się być lepszy od Tomasiewicza

TVP Sport
Pęknięcie Stali. Górnik wygrywa w Mielcu
W tym meczu nie było hamulców. Górnik Zabrze i Stal Mielec postawiły na atak, czego efektem świetny mecz. Goście wygrali, bo mieli w składzie Lukasa Podolskiego. Ale mieli też Adriana Gryszkiewicza, który nieomal nie pogrzebał swojej drużyny!

Bielica daje wygraną!
Obroniony w doliczonym czasie rzut karny przez Daniela Bielicę spowodował, że Górnik wygrał ze Stalą, po bardzo dobrym meczu 2:1.