Media o meczu Stal Mielec – Górnik Zabrze: „Grali w dziesiątkę i ograli Górnika!”, „Przerwana seria zwycięstw drużyny Jana Urbana”

Monia  -  13 listopada 2023 11:45
0
849

W spotkaniu 15. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał wyjazdowe starcie ze Stalą Mielec (1:2). Tym samym przerwana została passa trzech kolejnych wygranych meczów. Wierzymy jednak , że kolejny ligowy pojedynek  z Puszczą Niepołomice pozwoli nam powrocić na zwycięską ścieżkę.

Tymczasem zapraszamy na pomeczowy przegląd sportowych mediów, opisujących niedzielne starcie Górnika w Mielcu.

Stalowe nerwy
Pierwsze niedzielne spotkanie 15. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy dostarczyło kibicom ogromnych emocji. Na początek mieliśmy cios za cios – w 9. minucie wynik otworzył Szymon Czyż, ale niedługo później gospodarze wyrównali za sprawą trafienia Mateusza Matrasa. Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu na listę strzelców wpisał się niezawodny Ilja Szkurin – Białorusin miał udział przy 10 z 20 bramek PGE FKS Stali Mielec w tym sezonie. Mimo gry w osłabieniu (czerwona kartka dla Berta Esselinka) mielczanie dowieźli prowadzenie do końca.

Grali w dziesiątkę i ograli Górnika! Kapitan bohaterem Stali
Piłkarze Górnika Zabrze przyjechali do Mielca po trzech zwycięstwach z rzędu i świetnie zaczęli mecz. Ale to były tylko dobre złego początki, bo później do siatki trafiała Stal. Górnika pogrążył jego były zawodnik, który po trafieniu do siatki nie cieszył się ze zdobycia bramki. Bohaterem był też kapitan gospodarzy, który miał dwie piękne asysty. Górnik nie dał rady wyrównać, mimo że długo grał z przewagą jednego zawodnika.

Cenna wygrana Stali Mielec. Odwrócili losy meczu
Górnik do meczu w Mielcu przystępował opromieniony trzema ligowymi wygranymi z rzędu. Swoje problemy miała Stal. Gospodarze wprawdzie wygrali w Warszawie Legię, ale większość spotkań w ostatnim czasie przegrywali.
Potyczka mogła kapitalnie rozpocząć się dla drużyny Jana Urbana. W 4. minucie Daisuke Yokota szarpnął prawą stroną, dograł na piąty metr, ale nadbiegający Adrian Kapralik przestrzelił.

Sportinteria
Stal wytrwała w osłabieniu. Bramkarz bohaterem. Trener może odetchnąć
Stal Mielec przerwała passę trzech zwycięstw z rzędu Górnika Zabrze. Nie było to łatwe, bo po czerwonej kartce ponad pół godziny grała w osłabieniu. Po golach Mateusza Matrasa i Ilji Szkurina wygrała jednak 2:1. Dzięki wygranej gospodarze odskoczyli od strefy spadkowej i trener Kamil Kiereś może spać spokojniej.

TVP Sport
Stal Mielec zaskoczyła Górnika Zabrze. Popis Krystiana Getingera
Mimo, że od 55. minuty Stal grałą w osłabieniu po czerwonej kartce dla Berta Esselinka, ostatecznie dowiozła zwycięstwo do końca. Dzięki wygranej Stal awansowała na 10. miejsce w tabeli (18 pkt.). Górnik zajmuje ósmą lokatę (19 pkt.).
W następnej serii gier, która odbędzie się po przerwie reprezentacyjnej, Stal zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin (25.11), a Górnik zmierzy się w Krakowie z Puszczą Niepołomice (26.11).

Przerwana seria zwycięstw drużyny Jana Urbana

W rozegranym 12 listopada meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Stali Mielec wygrali z Górnikiem Zabrze 2:1. Mielczanie przez niemal całą II połowę grali w osłabieniu, a jednak zdołali przerwać zwycięską serię zabrzan. Zobaczcie zdjęcia z meczu Stal Mielec – Górnik Zabrze.
Stal przerwała zwycięską serię Górnika. Zabrzanie wygrali trzy ostatnie mecze w PKO Ekstraklasie i pięć poprzednich spotkań z mielczanami, ale tym razem musieli uznać wyższość rywali, którzy pokonali ich po raz pierwszy od ponad 28 lat.
Górnik zaczął mecz w Mielcu odważnie i zaraz na początku gry świetną okazję miał Adrian Kapralik. Po dośrodkowaniu Daiskue Yokody zamykający akcję Słowak strzelił jednak z bliska obok słupka. Kolejna akcja zabrzan przyniosła im jednak gola. Po podaniu głową Sebastiana Musiolika na bramkę gospodarzy pognał Szymon Czyż. Wypożyczony z Rakowa pomocnik wyprzedził obrońców rywali i będą sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce.