Media o meczu Raków Częstochowa – Górnik Zabrze: Twierdza zdobyta

g.rajda  -  16 grudnia 2021 14:53
1
2203

Grający w mocno zmienionym składzie Górnik Zabrze zdołał pokonać zespół Rakowa. Dla „Trójkolorowych” zdobycie częstochowskiej Twierdzy, oznacza, piąty kolejny mecz bez porażki. Właśnie te wątki najczęściej przewijają się w mediach po środowym meczu.

Zachęcamy do tradycyjnego pomeczowego przeglądu prasy.

Pierwsi zdobyli stadion w Częstochowie
W środowe popołudnie trudno było wskazać faworyta. W Częstochowie spotkały się zespoły, które ostatnio dobrze radzą sobie w ligowej stawce. Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze. Wdowiak wykorzystał prostopadłe podanie Greka i z kilkunastu metrów pokonał Bielicę. Po zmianie stron Górnik podkręcił tempo. Najpierw świetną okazję wykreował sobie Nowak. Kilka minut później goście popisali się kopią akcji bramkowej swoich rywali z pierwszej odsłony. Tym razem Kubica zagrał do Jimeneza, a Hiszpan doprowadził do wyrównania. W samej końcówce prowadzenie Górnikom dał Cholewiak, a 3 punkty pojechały do Zabrza.

Osłabiony Górnik Zabrze pokonał Raków i zdobył Twierdzę Częstochowa. Przełamanie Jesusa Jimeneza
To prawdziwa sensacja. W zaległym meczu 5. kolejki Górnik Zabrze odwrócił wynik i pokonał 2:1 Raków Częstochowa na jego boisko. Po ponad dwóch latach padła najdłużej niezdobyta Twierdza. Twierdza Częstochowa została zdobyta pierwszy raz od 18 maja 2019 roku. Innymi słowy, Górnik jest pierwszym zespołem, który pokonał Raków przy Limanowskiego po jego powrocie na najwyższy szczebel. Przez porażkę Raków zaprzepaścił szansę na podmienienie Lechii Gdańsk na podium. Za to Górnik wskoczył na szóste miejsce. To jego piąty mecz z rzędu bez porażki (cztery wygrane i remis).

Pilkanozna.pl
Pierwsza domowa porażka Rakowa Częstochowa!
Sensacja w Częstochowie. Raków mimo znaczącej przewagi w pierwszej części spotkania nie zdołał pokonać Górnika Zabrze, który wygrał z zawodnikami Papszuna 2:1. Górnik Zabrze jest pierwszą drużyną, która pokonała Raków na ich nowym obiekcie w Częstochowie. Do tej pory piłkarze Papszuna byli niepokonani na własnej murawie. Górnik Zabrze dzięki zwycięstwu awansował w tabeli i zajmuje wysokie, 6. miejsce. Raków zakotwiczył na 4. miejscu, choć różnice punktowe w czubie tabeli są niewielkie

Sportowefakty.pl
Niespodzianka w Częstochowie, padła twierdza Rakowa
Raków Częstochowa po raz pierwszy w tym sezonie przegrał przed własną publicznością, a jego pogromcą okazał się Górnik Zabrze, który zwyciężył 2:1 w zaległym meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy.

Mecz zmienników dla Górnika. Częstochowa w końcu zdobyta
W zaległym spotkaniu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik niespodziewanie pokonał na wyjeździe Raków 2:1. Goście odrobili straty, bo do przerwy przegrywali. W częstochowskim zespole zawiedli podstawowi gracze, którzy tym razem weszli z ławki. Wicemistrzowie Polski przegrali u siebie pierwszy raz w tym sezonie.

Górnicy zdobyli Częstochowę
Raków do przerwy prowadził z Górnikiem, jednak końcówka spotkania należała do zabrzan i to oni jako pierwsi wywieźli z Częstochowy komplet punktów.

Niespodzianka w Częstochowie. Derby dla zabrzan
W zaległym meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa niespodziewanie przegrał z Górnikiem Zabrze 1:2. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył Mateusz Wdowiak, który zdobył bramkę w drugim kolejnym derbowym spotkaniu częstochowian. Do remisu doprowadził Jesus Jimenez, który przełamał się i trafił do siatki po 2,5 miesiącach przerwy, a szalę zwycięstwa na korzyśc gości przechylił w końcówce rezerwowy Mateusz Cholewiak. To była pierwsza porażka Rakowa na zmodernizowanym stadionie przy ul. Limanowskiego.