Media o meczu Radomiak Radom – Górnik Zabrze: Efektowna wygrana

Kris  -  31 lipca 2022 09:26
0
2905

Górnik Zabrze odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na wyjeździe zespół Radomiaka. Była to premierowa victoria trenera Bartoscha Gaula, a także pierwsze trafienia Szymona Włodarczyka. Udane debiuty Richarda Jensena, Jonatana Kotzke. Również młodziutki Krzysztof Kolanko rozpoczął swoją ligową przygodę od wygranej.

Pilkanozna.pl

Górnik lepszy od Radomiaka
Górnik Zabrze po pauzie w poprzednim tygodniu udanie powrócił do ligowej rywalizacji. Zawodnicy Bartoscha Gaul ograli na wyjeździe Radomiaka aż 3:0. Górnik wygrywa swój pierwszy mecz w tym sezonie i wraca na Śląsk z kompletem oczek. Radomiak po trzech spotkaniach wciąż czeka na swoje premierowe zwycięstwo, mając łącznie na koncie dwa punkty.

Premierowy dublet
Goście błysnęli znakomitą skutecznością i pewnie wygrali 3:0. W starciach pomiędzy tymi drużynami nigdy nie przegrał gospodarz meczu. Tym razem jednak to ekipa przyjezdnych dyktowała warunki gry. Radomiak kilka razy próbował zagrozić strzałami, ale to Górnik objął prowadzenie po premierowym ligowym trafieniu Włodarczyka. Niedługo później ekipa z Zabrza dołożyła kolejnego gola, kiedy płaskim strzałem bramkarza gospodarzy pokonał Nowak. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 0:2. Po rozpoczęciu drugiej odsłony Radomiak rzucił się do ataku. Starania radomian nie przyniosły efektu. Górnik dalej dominował. W 64. minucie kolejny raz dała o sobie znać doskonała współpraca na linii Podolski-Włodarczyk – pierwszy z nich dokładnie dograł piłkę, a drugi precyzyjnym strzałem zamienił podanie na gola.

Sportowefakty.pl

Demolka w Radomiu! Gospodarze rozbici przez Górnika. Debiutanckie gole napastnika
Goście nie mieli litości dla niepokonanych w sezonie piłkarzy Radomiaka. Górnik Zabrze wygrał na wyjeździe 3:0, a dwa pierwsze gole w PKO Ekstraklasie zdobył Szymon Włodarczyk.

Pierwsza wygrana zabrzan pod wodzą trenera Gaula
Radomiak przegrał z Górnikiem Zabrze 0:3 w 3. kolejce PKO Ekstraklasy. Bohaterem spotkania był młodzieżowiec Szymon Włodarczyk, który zdobył swoje dwa pierwsze gole w gronie najlepszych. To była pierwsza ligowa wygrana zabrzan pod wodzą trenera Bartoscha Gaula

Efektowna wygrana Górnika w Radomiu
Po dwóch bramkach Szymona Włodarczyka zabrzanie pokonali na wyjeździe Radomiaka aż 3:0. Składna akcja „górników” w 28 minucie dała im gola! Szybki kontratak wyprowadzony przez Manneha, zagranie na lewo do Podolskiego, który swoją perfekcyjną lewą nogą idealnie obsłużył Włodarczyka. Nie minęło kilka minut, a było już 2:0 dla Górnika! Na indywidualną akcję zdecydował się Nowak, przebiegł z piłkę kilkanaście metrów i zza szesnastki kropnął tak, że bramkarz Radomiaka po raz drugi musiał wyciągać futbolówkę z siatki. W 54 minucie goście powinni byli prowadzić już trzema bramkami, ale Olkowski przegrał pojedynek sam na sam z Kobylakiem. Co nie udało się byłemu reprezentantowi Polski wyszło ponownie Włodarczykowi. To była kolejna składna akcja drużyny z Zabrza. To był cios, po którym miejscowi nie byli się już w stanie podnieść

Efektowne zwycięstwo Górnika w Radomiu. Debiutanckie gole Szymona Włodarczyka
Górnik Zabrze bez większych problemów pokonał na wyjeździe Radomiak Radom 3:0 w sobotnim starciu w 3. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dla gości jest to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a gospodarze od początku rozgrywek nie potrafią wygrać spotkania. Wcześniej dwa razy remisowali. Swoje debiutanckie gole w lidze strzelił Szymon Włodarczyk