Media o meczu Puszcza Niepołomice – Górnik Zabrze: „Górnik Zabrze znów zaskoczony”, „Puszcza zaserwowała Górnikowi danie firmowe”

Monia  -  27 listopada 2023 08:15
2
982

W spotkaniu 16. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał niedzielną potyczkę na stadionie Cracovii z Puszczą Niepołomice (1:2). Tym samym, zabrzanom nie udało się przywieść trzech punktów z Krakowa na Górny Śląsk. Niedzielne popołudnie, nie było więc udane dla kibiców „Trójkolorowych”. Zapraszamy na pomeczowy przegląd sportowych mediów, opisujących starcie Puszczy z Górniiem przy ul. Kałuży.

Wrócili z dalekiej podróży
W piątym kolejnym spotkaniu to Górnik Zabrze jako pierwszy strzelił gola. Drugi raz zakończył taki mecz porażką, choć w przypadku Puszczy Niepołomice to niecodzienna sytuacja. Do tej pory beniaminek wszystkie swoje punkty zdobył w spotkaniach, w których nie musiał gonić wyniku. Sygnał do odrabiania strat dał Piotr Mroziński, który zdobył swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie od 9 lat 219 dni (poprzednia: 29.03.2014).

Cenna wygrana Puszczy! Odwróciła losy meczu z Górnikiem
Puszcza Niepołomice pokonała Górnika Zabrze 2:1 i zrównała się z Cracovią, która jest nad strefą spadkową. Była to jej druga wygrana z rzędu. Zawodnicy ligowego beniaminka odwrócili losy rywalizacji, bo przegrywali po pierwszej połowie.

Zwrot akcji w PKO Ekstraklasie. Puszcza zaserwowała Górnikowi danie firmowe
Puszcza Niepołomice nie rezygnuje z walki o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Druga wygrana beniaminka z rzędu. Pokonał 2:1 Górnika Zabrze, choć jako pierwszy stracił gola. Po przerwie odwrócił wynik i zaskoczył przeciwnika po wrzucie z autu. Na początek niedzielnego grania w PKO Ekstraklasie zagrali Puszcza Niepołomice z Górnikiem Zabrze. Faworyci nie radzą sobie dobrze po przerwie reprezentacyjnej, więc i tym razem można było spodziewać się wyrównanego starcia. W Krakowie nieco wyższe były notowania gości, ale beniaminek był zbudowany przełomowym zwycięstwem w meczu z Wartą Poznań i nie wywiesza białej flagi w walce o utrzymanie w elicie.

Sport Interia
Górnik Zabrze znów zaskoczony. Sensacyjny scenariusz meczu z beniaminkiem
Puszcza przystępowała do niedzielnego meczu z Górnikiem Zabrze po serii kiepskich występów, za wyjątkiem rywalizacji z Wartą Poznań. Zgodnie z przewidywaniami to przyjezdni częściej stwarzali zagrożenie, choć wynik 1:0 po 45 minutach nie odzwierciedlał w pełni ich przewagi. Mimo że to podopieczni Jana Urbana mieli wyraźną przewagę, rywale odrobili straty z 1. połowy i wygrali ku zaskoczeniu i rozczarowaniu Jana Urbana 2:1.

TVP Sport
Puszcza lepsza od Górnika. Rezerwowy bohaterem
W meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Puszcza Niepołomice pokonała Górnik Zabrze 2:1. Goście na przerwę schodzili w lepszych nastrojach po golu Daisuke Yokoty z rzut karnego. W drugiej odsłonie beniaminek odwrócił jednak losy rywalizacji. Bohaterem został rezerwowy Artur Siemaszko, którego trafienie dało Puszczy komplet punktów.

Gol24
Beniaminek pokazał charakter
PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice w pierwszym niedzielnym meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy sprawiła nie lada sensację wygrywając w Krakowie z Górnikiem Zabrze 2:1. Podopieczni Jana Urbana wypuścili jednobramkowe prowadzenie na początku drugiej części spotkania. Najlepszy spośród tegorocznych beniaminków decydujący cios zadał w 71. minucie.