Media o meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze: „Genialny mecz Górnika!”, „Bajeczny gol Łukasza Podolskiego”

W.  -  6 listopada 2022 10:03
0
2689

Górnik Zabrze w bardzo efektownym stylu rozprawił się z Pogonią. Ozdobą meczu w Szczecinie, było trafienie zza połowy boiska Lukasa Podolskiego. Sportowa prasa rozpływa się w zachwytach nad występem Górnika i golem mistrza świata z 2014 roku.

Podolski trafił z połowy. Sensacja w Ekstraklasie
Pogoń Szczecin przegrała pierwszy raz w tym sezonie na własnym boisku. Przeszkodą nie do pokonania okazał się Górnik Zabrze, który był bardzo konkretny i wygrał aż 4:1. Ozdobą spotkania była fenomenalna bramka zdobyta przez Lukasa Podolskiego. Po tym meczu nie będzie mówiło się ani o beznadziejnej Pogoni, ani o dwóch asystach Pacheco, ani o kolejnym golu Włodarczyka. Show skradł bowiem Podolski, który popisał się fantastycznym uderzeniem z własnej połowy i przelobował wysuniętego daleko poza bramkę Klebaniuka. Nic więc dziwnego, że były reprezentant Niemiec dostał owację nawet od kibiców Pogoni

Znokautowali rywali
W starciu z Pogonią zabrzanie spisali się po prostu znakomicie. Ozdobą meczu był niesamowity gol Podolskiego. W tym sezonie w meczach Górnika Zabrze padają średnio 3 bramki, więc w sobotę można było spodziewać się ofensywnej gry. Nie minęło wiele czasu od pierwszego gwizdka sędziego i gola głową strzelił Paluszek. Portowcy wyrównali jeszcze przed przerwą za sprawą trafienia Zahovicia. W drugiej odsłonie gracze z Zabrza całkowicie zdominowali przeciwnika. Jako pierwszy wynik podwyższył Okunuki. Dosłownie kilka minut później było już 3:1, a podanie Podolskiego zamienił na gola Włodarczyk. W końcówce mistrz świata z 2014 roku popisał się genialnym strzałem z własnej połowy boiska i ustalił rezultat meczu na 4:1 dla Górnika.

Świetny Górnik! Świetny Podolski!
Sensacja w 16.kolejce ekstraklasy. Zabrzanie rozgromili Pogoń na jej terenie aż 4:1. Ozdobą meczu był gol zdobyty przez Lukasa Podolskiego.

Piłka Nożna

Górnik rozbił Pogoń
Górnik Zabrze rozbił aż 4:1 Pogoń Szczecin. Ozdobą spotkania została bramka autorstwa Lukasa Podolskiego z ponad połowy boiska. Tym samym twierdza Szczecin padła. Pogoń przegrała pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Górnik kontynuuje dobrą passę. Dla podopiecznych Bartoscha Gaula to już trzecie zwycięstwo w ostatnich czterech spotkaniach.

Bajeczny gol Łukasza Podolskiego
Górnik Zabrze zagrał na boisku Pogoni Szczecin koncert, na jaki kibice czekali od dawna. Zespół Bartoscha Gaula rozgromił gospodarzy 4:1, Łukasz Podolski strzelił gola sprzed linii środkowej, a fani ze Śląska zdominowali cały doping. Zobaczcie jak LP 10 trafił do siatki z kilkudziesięciu metrów!

Genialny mecz Górnika! Zabrzanie wygrywają w Szczecinie, fenomenalny gol Podolskiego
Górnik Zabrze rozegrał znakomite spotkanie i pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin 4:1 w meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Fenomenalnego gola strzelił Lukas Podolski, który posłał piłkę do siatki po uderzeniu z połowy boiska!