Media o meczu Pogoń – Górnik: twierdza nie do zdobycia

W.  -  16 lutego 2019 10:01
0
2008

Górnik Zabrze przegrał w z Pogonią Szczecin 3:1 w meczu 22 kolejki Lotto Ekstraklasy. Pierwsi na listę strzelców wpisali się podopieczni Marcina Brosza, później do głosu doszli gospodarze. Jedynego gola dla zabrzan w 12 minucie spotkania zdobył Igor Angulo.

Pogoń sprowadziła Górnika na ziemię
W poniedziałek zabrzanie zachwycili wyraźnie pokonując Wisłę Kraków. Cztery dni później była to znów bezradna drużyna z rundy jesiennej. W Szczecinie Pogoń – Górnik 3:1.

Pierwsza wiosenna porażka Górnika
Piłkarze Górnika Zabrze przegrali z Pogonią mimo że to oni pierwsi strzelili w Szczecinie bramkę. Podopieczni trenera Marcina Brosza z prowadzenia cieszyli się jednak tylko przez sześć minut. Nie pomogło wsparcie około 500 zabrzańskich kibiców i setki wychowanków Akademii Piłkarskiej Górnika. Później gole strzelali już tylko gospodarze. Pogoń wygrała ósmy ligowy mecz z rzędu na własnym stadionie.

Pogoń wygrała ósmy raz z rzędu w Szczecinie. Bohater znalazł się na trybunach
Nieważne, ile masz wyjazdów, ważne, ile masz Szczecinów – to hasło najwierniejszych kibiców Górnika Zabrze jeżdżących za klubem po kraju. Ale zapewne nie takie odwiedziny stolicy Pomorza Zachodniego mieli w zamyśle fani 14-krotnego mistrza Polski. Pogoń na oczach 500 przyjezdnych widzów pokonała gości ze Śląska 3:1 i odniosła ósme zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie.

U siebie ciągle wygrywają
Na boisku w Szczecinie spotkali się dwaj gracze, którzy w tym sezonie oddają najwięcej strzałów na bramkę – Radosław Majewski i Igor Angulo. To właśnie oni brylowali w pierwszej fazie meczu. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się hiszpański napastnik Górnika, który w 12. minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Tym samym awansował na dziesiąte miejsce wśród najskuteczniejszych obcokrajowców ligi. Radosław Majewski odpowiedział w 18. minucie, gdy udało mu się trafić do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego.

Gol24

Portowcy w domu golą wszystkich. Górnik ósmą ofiarą z rzędu
Piłkarze Pogoni Szczecin nie zwalniają tempa w meczach na własnym boisku. W piątek pokonali Górnik Zabrze 3:1, choć zaczęli spotkanie od straty gola. Dla Portowców to ósmy wygrany mecz z rzędu.

Twierdza Szczecin przetrwała atak zabrzan
Górnik Zabrze wyszedł na prowadzenie w Szczecinie, ale tylko rozdrażnił Pogoń. Drużyna Kosty Runjaicia odwróciła wynik i zwyciężyła 3:1 na początek 22. kolejki Lotto Ekstraklasy

weszlo.com

Twierdza Szczecin stoi jak stała
Ósme kolejne zwycięstwo na własnym stadionie. Bilans bramek 19:4. Przekonujący, konsekwentny styl i pewne zwycięstwo, choć to przecież Górnik rozpoczął od prowadzenia. Jeśli kogoś zmyliło ostatnie zwycięstwo z Wisłą, dzisiaj podopieczni Marcina Brosza zderzyli się z rzeczywistością. Zabrzanie na pewno nie są tak słabi, jak dzisiaj pokazali, ale walka o utrzymanie może ich angażować do ostatniej kolejki.