Media o meczu Piast – Górnik: Bez rozstrzygnięcia

W.  -  10 czerwca 2020 10:17
0
2144

Jesienna potyczka Górnika Zabrze z Piastem Gliwice zakończyła się remisem 1:1, z którego zadowoleni mogli być jedynie goście, którzy fartownie wywieźli z zabrzańskiej Areny jeden punkt. Wczorajsze spotkanie obu drużyn także zakończyło się podziałem punktów, jednakże tym razem w derbowym pojedynku nie padła żadna bramka, choć sytuacji do ich zdobycia nie brakowało zarówno po stronie gości, jak i gospodarzy.

Sportslaski.pl

Bez goli, bez fajerwerków
Piast Gliwice podzielił się punktami z Górnikiem Zabrze. Derby nie porwały, ale to gliwiczanie byli we wtorek bliżsi sięgnięcia po zwycięstwo. Górnik Zabrze bez pauzującego za kartki Erika Janży, Piast Gliwice bez zmagającego się z urazem najlepszego strzelca drużyny, Jorge Felixa. Do wtorkowych derbów obie ekipy przystąpiły bez swoich wyróżniających się graczy. Być może to jeden z powodów, dla których piłkarzom trenerów Marcina Brosza i Waldemara Fornalika nie udało się stworzyć zbyt wielkiego widowiska.

W Gliwicach derby bez soli
Okazji nie brakowało, ale zabrakło najważniejszego, czyli bramek. Dawno mecz Piasta z Górnikiem nie zakończył się bezbramkowym remisem. Jeden punkt to dla obu zespołów spory niedosyt (…) Oba zespoły w niemal niezmienionych składach rozegrały w ostatnim czasie trzy mecze. I właśnie to zmęczenie zaczęło „wychodzić”. Nie oznacza to, że derby nie mogły zakończyć się golami. Wynik rozstrzygnąć mogli Tiago Alves, Piotr Parzyszek ze strony Piasta i Jesus Jimenez z Górnika. A tak po końcowym gwizdku z pewnością dominował niedosyt. I dotyczył wszystkich, kibiców w domach także.

Bez Felixa, Badii i bez zwycięstwa. Tylko remis Piasta z Górnikiem
Pierwsza część spotkania toczyła się pod dyktando Piasta, ale nie doczekaliśmy się w niej żadnych goli. Po zmianie stron Górnik odważniej ruszył do przodu. Zabrzanie częściej atakowi rywali pressingiem i nie pozwalali im dłużej utrzymywać się przy piłce. Przewagę potwierdzili w 59. minucie, kiedy do siatki trafił Igor Angulo. Hiszpan w momencie podania znajdował się jednak na spalonym i o uznaniu gola nie było mowy.

Derby bez rozstrzygnięcia
Górnik od początku zastosował wysoki pressing, jednak gospodarze zdołali przedrzeć się pod bramkę rywala. Nie zaowocowało to w zdobycze bramkowe – Tuszyński nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a Tom Hateley uderzył z rzutu wolnego zbyt lekko, żeby pokonać golkipera gości. Szansę na otwarcie wyniku zmarnował Piotr Parzyszek, a między słupkami Górnika znakomicie spisał się Martin Chudy. W drugiej odsłonie mistrzowie Polski mogli trafić do siatki. Tom Hateley idealnie dołożył nogę i mało brakowało, a umieściłby futbolówkę tuż pod poprzeczką. Frantisek Plach został pokonany przez Igora Angulo, jednak Hiszpan znajdował się na pozycji spalonej i trafienie nie zostało uznane.

Mistrz Polski zgubił punkty z Górnikiem
Nie ma trzeciego zwycięstwa Piasta Gliwice z rzędu po przerwie spowodowanej koronawirusem. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika mieli swoje okazje z Górnikiem Zabrze, ale zabrakło im skuteczności pod bramką Martina Chudego. Remis z zabrzanami oznacza, że Legia Warszawa może odskoczyć wiceliderowi na 10 punktów i to tuż przed końcem sezonu zasadniczego.

Derby Śląska na zero
Górnik atakował sporadycznie, im bliżej było przerwy tym zabrzanie cofali się głębiej. W 40. minucie goście w końcu pokazali, że w ofensywie posiadają potencjał. Groźnie zagrywał Jesus Jimenez, piłka przetoczyła się jednak tuż obok słupka na aut bramkowy. Po zmianie stron zaatakował Piast, ale to Górnik jako pierwszy miał okazję bramkową. Po dośrodkowaniu Adriana Gryszkiewicza Giakoumakis głową uderzył tuż ponad bramką. W 53. minucie z rzutu wolnego z prawej strony źle dośrodkował Hateley. Słabe dogranie zaskoczyło Jesusa Jimeneza, który skiksował i trafił piłką w poprzeczkę własnej bramki.