Media o meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze: „Nieudany powrót Jana Urbana. Piast lepszy od Górnika”

Monia  -  1 kwietnia 2023 08:09
1
1311

Górnik Zabrze w Gliwicach zagrał słaby mecz i zasłużenie przegrał z Piastem. Tym samym, co najczęściej podkreślają sportowe media, nie był to udany (ponowny) debiut Jana Urbana na trenerskiej ławce.

Tradycji stało się zadość. Piast ograł Górnika
Piast Gliwice potwierdza dobrą formę w 2023 roku. Niebiesko-czerwoni wygrali czwarte z pięciu ostatnich spotkań, a ich najnowszą ofiarą stał się Górnik Zabrze, który przegrał przy Okrzei 0:1. Jeśli gliwiczanie utrzymają obecną formę (cztery zwycięstwa na pięć ostatnich spotkań), to mogą jeszcze powalczyć o miejsce w TOP5 PKO Ekstraklasy. W zdecydowanie gorszych nastrojach jest Górnik. Zabrzanie przegrali kolejny mecz i po zakończonej kolejce mogą ponownie znaleźć się w strefie spadkowej.

Gliwiczanie lepsi w derbach
Piast Gliwice kontynuuje swoją znakomitą serię. Tym razem podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia wygrali 1:0 z Górnikiem Zabrze. Już w 12. minucie Grzegorz Tomasiewicz opanował futbolówkę w polu karnym Górnika i skierował ją prosto do siatki przeciwnika. Mimo że to zabrzanie mieli przewagę w posiadaniu piłki, najgroźniejsze akcje konstruował Piast. Ostatecznie starcie w Gliwicach zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy, którzy tym samym w 5 ostatnich spotkaniach zdobyli aż 13 punktów.

Derby dla Piasta!
W meczu gliwiczan z Górnikiem lepsi gospodarze, którzy przy Okrzei wygrywają 1:0. O wszystkim zdecydowała bramka Grzegorza Tomasiewicza w I połowie. Ostatecznie skończyło się na zasłużonej wygranej miejscowych. Gliwiczanie na koncie mają już 33 punkty, o jeden mniej niż 7 w tabeli Cracovia. Górnik balansuje na niebezpiecznej krawędzi…

Piłka Nożna

Derbowe zwycięstwo Piasta
Początek meczu należał do Piasta. W 12. minucie sprytnym strzałem popisał się Grzegorz Tomasiewicz, który pokonał Daniela Bielicę. W 49. minucie dobrą okazję do wyrównania miał Dani Pacheco, ale jego strzał minimalnie minął słupek. Piast dzięki wygranej awansował na 8. miejsce w tabeli, a Górnik z dorobkiem 28 punktów jest na 15. lokacie.

Derby Śląska dla gliwiczan. Nieudany debiut Jana Urbana
W piątek 31 marca 2023 roku w 26. kolejce PKO Ekstraklasy w Gliwicach odbyły się derby Śląska. Piast wygrał z Górnikiem Zabrze 1:0 po bramce Grzegorza Tomasiewicza.

Derby Śląska trzymały w napięciu do końca! Zdecydował jeden gol!
Euforia w Gliwicach! Piast rozegrał dobry mecz i pokonał 1:0 rywali ze Śląska, Górnika Zabrze. Kontuzji nabawili się kluczowi piłkarze gospodarzy, a ich bohaterem został Grzegorz Tomasiewicz.

TVP Sport

Nieudany powrót Jana Urbana. Piast lepszy od Górnika
Nie tak wyobrażał sobie powrót do PKO Ekstraklasy Jan Urban. Jego Górnik Zabrze przegrał w Gliwicach z rewelacyjnie grającym na wiosnę Piastem 0:1 (0:1). Dzięki zwycięstwu podopieczni Aleksandara Vukovicia awansowali na ósmą pozycję w tabeli, choć jeszcze niedawno wisiało nad nimi widmo spadku.