Media o meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze: „Demolka Górnika w derbach Śląska”, „Lukas Podolski odpalił petardę”

Monia  -  11 lutego 2024 08:40
0
2364

W spotkaniu 20. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrywa w pięknym stylu z Piastem (3:1). Sobotnie, weekendowe popołudnie zaliczyć można więc do bardzo udanych. Tym bardziej, że zwycięstwo było bardzo efektowne i mogło być jeszcze większe. Inauguracja rundy wiosennej jest więc owocna i wyjechaliśmy z Gliwic z trzema punktami, zdobytymi w pięknym stylu.

Zapraszamy do lektury komentarzy w mediach, które można przeczytać po każdym meczu.

Sport.pl
Co za bomba Podolskiego! Demolka Górnika w derbach Śląska
Lukas Podolski znów zachwycił fanów Górnika Zabrze. Mistrz świata popisał się fenomenalnym trafieniem z dystansu i to w prestiżowych derbach Śląska z Piastem Gliwice. Jego drużyna rozpoczęła rundę wiosenną od wysokiej wyjazdowej wygranej. Bohaterem meczu był jednak ktoś inny. Na to miano zasłużył Adrian Kapralik, który ustrzelił dwa gole i zaliczył asystę

Ekstraklasa.org
1:3 GÓRNIK – DERBOWE PRZEŁAMANIE
W Gliwicach Górnik Zabrze od lat miał problemy ze zdobywaniem bramek. Dziewięcioletnią passę bez strzelanych goli na stadionie derbowego rywala przerwał Adrian Kapralik. Skrzydłowy Trójkolorowych nie miał sobie równych, notując trzy punkty w klasyfikacji kanadyjskiej w tym meczu, a łącznie pięć w trzech ostatnich spotkaniach. Nic dziwnego, bowiem ten napastnik oddał ponad 30 strzałów w siedmiu poprzednich meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Dziennik Zachodni
Zabrzanie przerwali derbową passę i zwyciężyli przy Okrzei!
Zimą gliwicki zespół opuścił Alexandros Katranis, który przeniósł się do klubu amerykańskiej ligi MLS Real Salt Lake. Gabriel Kirejczyk został wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec, natomiast z Rakowa przyszedł Fabian Piasecki. W Górniku po stronie ubytków są Daisuke Yokota (KAA Gent), Robert Dadok (Ruch Chorzów) oraz wypożyczeni Mateusz Chmarek (GKS Jastrzębie) i Jakub Pochcioł (Polonia Bytom). W zabrzańskiej drużynie pojawił się nowy Japończyk Soichiro Kozuki. Sobotni mecz Piasecki i Kozuki rozpoczęli na ławkach rezerwowych.
Gospodarze już w 6. minucie poważnie zagrozili bramce Górnika. Piłkę z boku w pole bramkowe wstrzelił Serhij Krykun i Daniel Bielica końcówkami palców wybił ją na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z rogu bramkarz zabrzan wypuścił piłkę z rąk, ale Jakub Holubek nie zdołał skierować jej do siatki (czujność na linii bramkowej zachował Rafał Janicki). Górnik odpowiedział strzałem Damiana Rasaka, zablokowanym przez obrońcę i skończyło się na rzucie rożnym.

Przegląd Sportowy
Lukas Podolski odpalił petardę. Co za gol, palce lizać!
Górnik Zabrze wygrał Derby Śląska z Piastem Gliwice 3:1, a ozdobą meczu było trafienie Lukasa Podolskiego. Były reprezentant popisał się efektownym trafieniem w 65. minucie. Gwiazdą meczu został Adrian Kapralik, który zdobył dwa gole i zanotował asystę.

Sportowe Fakty
Koncert Górnika Zabrze w derbach. Lukas Podolski położył wisienkę na torcie
Piast nie przeprowadzał tak groźnych akcji po otwarciu wyniku jak wspomniana przed nim. Gospodarze mieli problem z dobraniem się do obrony Górnika, która ustawiła się w kilku liniach na własnej połowie boiska. Zabrzanie cofali się w jedenastu i czekali na możliwość przeprowadzenia następnego kontrataku. Dopiero w 42. minucie zapachniało wyrównaniem, ponieważ Kamil Wilczek sprawdził Daniela Bielicę strąceniem głową.

TVP Sport
Pewny triumf Górnika w Gliwicach. Piękny gol Podolskiego
Górnik Zabrze wygrał w meczu 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Piastem Gliwice 3:1. Dwie bramki dla podopiecznych Jana Urbana zdobył Adrian Kapralik, kapitalnym trafieniem z dystansu popisał się natomiast Lukas Podolski. Autorem honorowego gola dla gliwiczan był Jorge Felix.

Gol24
Bomba Podolskiego, dublet Kapralika
Spotkanie wywołało – jak zawsze – duże zainteresowanie kibiców. Gospodarze przystąpili do tego starcia po dziewięciu kolejnych ligowych meczach bez porażki. Zaczęli ofensywnie, dwa razy interweniować musiał po groźnych dośrodkowaniach Daniel Bielica, ale z gola cieszyli się sympatycy Górnika.
W 15. minucie kilkudziesięciometrowy wykop Rafała Janickiego przedłużył głową Sebastian Musiolik, a Adrian Kapralik nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Zawodnikowi gości nie przeszkodził ostry kąt, z jakiego strzelał.
Do przerwy gliwiczanie prowadzili atak pozycyjny. Wyraźnie denerwował się przy linii bocznej ich trener Aleksandar Vukovic. W końcówce blisko pokonania głową Daniela Bielicy był Kamil Wilczek. Mimo to ekipa trenera Jana Urbana schodziła do szatni z jednobramkową zaliczką.