Media o meczu Miedź Legnica – Górnik Zabrze: „Przerwana seria Górnika, ale nie jest źle”. „Ekipa Jana Urbana dopilnowała pieniędzy”

g.rajda  -  28 maja 2023 09:42
0
1721

Górnik Zabrze w ostatnim meczu zremisował z Miedzią Legnica 0:0. Dla podopiecznych Jana Urbana oznacza to szóstą lokatę w tabeli, osiem meczów z rzędu bez porażki a dla klubu wypłatę ponad blisko 3,5 mln złotych. Tym razem sportowe media żyły raczej innym wydarzeniami, niż mecz w Legnicy, stąd pomeczowy przegląd prasy nieco skromniejszy.

Ekstraklasa.org

Jedyny remis w 34. kolejce.
Górnik Zabrze, choć nie przedłużył swej serii wygranych do siedmiu meczów z rzędu, to dzięki temu wynikowi przypieczętował bardzo eksponowaną 6. pozycję. Tylko dwa razy w XXI wieku kończył ligę wyżej. Miedź Legnica natomiast wiedziała, że nie będzie w stanie oddać w czyjekolwiek ręce „czerwonej latarni”. To jednocześnie pożegnalny mecz Grzegorza Mokrego w roli trenera w ekipie Miedzianki.

Sport

Przerwana seria Górnika, ale nie jest źle
Bezbramkowy remis w meczu Miedź Legnica – Górnik Zabrze. Miedź z honorem pożegnała się z ekstraklasą, a Górnik kończy rozgrywki na 6 miejscu, najlepszym od pięciu lat, bowiem w 2018 roku było czwarte miejsce i gra w eliminacjach europejskich pucharów. Legniczanie spadli z ligi razem z Lechią oraz Wisłą Płock.

Dziennik Zachodni

Ekipa Jana Urbana dopilnowała pieniędzy
W ostatnim meczu sezonu Górnik Zabrze zremisował w Legnicy ze zdegradowaną wcześniej Miedzią 0:0. Zespół Jana Urbana zajął w tabeli szóste miejsce. Górnik Zabrze nie wyrównał klubowego rekordu siedmiu zwycięstw z rzędu. Zespół Jana Urbana, który w piątek przedłużył swój kontrakt o dwa lata, zakończył sezon remisem z Miedzią Legnica i finiszował w tabeli na szóstym miejscu. To najlepszy wynik od sezonu 2018/19. Górnik zachował miejsce, które oznacza dla klubu wypłatę 3.375.438 zł z racji premii sportowej.

 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments