Media o meczu Miedź – Górnik: grad goli w Legnicy

W.  -  6 sierpnia 2018 15:38
0
3871

Do 70 minuty meczu w Legnicy kompletnie nic nie wskazywało, że Górnik wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Podopieczni Marcina Brosza wydawali się drużyną słabszą od gospodarzy, a jednak walczyli do samego końca. Przyniosło to efekt w 73 minucie, w postaci gola Daniego Suareza. W ciągu kolejnego kwadransa trójkolorowi zdobyli jeszcze dwie bramki, kompromitując beniaminka i diametralnie odmieniając obraz spotkania.

Hiszpan Hiszpanowi… wilkiem. Górnik wygrywa w Legnicy
Zabrzanie w swej bogatej historii grali o ligowe punkty z Miedzią dopiero po raz trzeci. W pierwszej lidze – przegrali dwukrotnie. W ekstraklasie – wygrali, choć „odpalili” dopiero w 70 minucie!

Nieoczekiwana zamiana miejsc. Górnik Zabrze przegrywał, jednak to on cieszy się z kompletu punktów
Miedź Legnica – Górnik Zabrze 1:3. Mecz w Legnicy był atrakcyjnym dla kibiców widowiskiem, choć po ostatnim gwizdku miejscowi byli mocno zawiedzeni wynikiem.
W protokole meczowym było łącznie sześciu Hiszpanów w wyjściowych jedenastkach obu drużyn (po trzech po każdej stronie). Nad stadionem – iście iberyjski ukrop (zwłaszcza w pierwszej połowie), a na murawie – całkiem niezłe widowisko. LaLiga to na pewno nie była, ale oglądało się naprawdę przyjemnie. Długo wydawało się, że skoro lepszych Hiszpanów ma po swojej stronie Miedź, to ona wygra. Była bardziej kreatywna w środku pola i zasłużenie prowadziła. W drugiej połowie trafili jednak Dani Suarez oraz Igor Angulo i stało się coś, na co z gry bardzo długo się nie zanosiło: piłkarze Marcina Brosza wygrali pierwszy ligowy mecz w sezonie.

Zabójcza końcówka
Niesamowite tempo w końcówce spotkania. Górnik Zabrze pokonał Miedź Legnica 3:1 w ramach 3. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zabrzanie wszystkie bramki zdobyli w ostatnich dwudziestu minutach.

Piorunujący finisz Górnika. Zabrzanie w końcówce rozstrzelali Miedź
Lotto Ekstraklasa. Górnik Zabrze zwyciężył w Legnicy. Podopieczni Marcina Brosza pokonali Miedź, chociaż długo przegrywali po golu Mateusza Piątkowskiego. Losy meczu odwrócił tercet: Denis Suarez – Igor Angulo – Szymon Żurkowski. Każdy z nich zdobył po bramce, zapewniając Górnikowi pierwszą wygraną w sezonie.

Sportowe fakty

Górnik wypunktował Miedź. Zabójcza końcówka zabrzan
Rewelacja poprzedniego sezonu, Górnik Zabrze w końcu wygrał w Lotto Ekstraklasie. W niedzielę podopieczni Marcina Brosza pokonali w Legnicy beniaminka Miedź 3:1, pomimo że do 73. minuty przegrywali.