Media o meczu Lechia – Górnik: Piłkarze Brosza polegli nad morzem

Kris  -  21 lutego 2021 08:52
0
2556

Górnik Zabrze uległ w Gdańsku Lechii i tym samym zaprzepaścił szansę wskoczenie na podium. Porażka była zasłużona, stąd nie może dziwić, że prasa chwali głównie piłkarzy Piotra Stokowca.

Sport
Lechia lepsza od Górnika
Pierwsza połowa zdecydowała o wygranej gdańszczan z „górnikami” 2:0. Zabrzanie nie mieli dzisiaj wiele do powiedzenia. Górnik zaczął spotkanie w bardzo ofensywnym zestawieniu. Na niewiele się to zdało, bo to Lechia zadawała ciosy.  Na drugą połowę „górnicy” wyszli z trzema zmianami w składzie, na boisku pojawili się Giannis Masouras, Daniel Ściślak oraz Krzysztof Kubica. Niewiele to jednak dało, bo prowadzący dwoma bramkami gospodarze mieli wszystko pod kontrolą. Ostatecznie gdańszczanie wygrali 2:0. Po zwycięstwie z Rakowem Częstochowa przed tygodniem, tym razem ekipa Piotra Stokowca odprawiła z kwitkiem Górnika. Zasłużenie.

Przegląd Sportowy
Zasłużona wygrana Lechii z Górnikiem
Lechia Gdańsk wygrała z Górnikiem Zabrze 2:0 w meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Obie bramki padły w pierwszej części gry. Bohaterem Biało-Zielonych został kapitan Flavio Paixao. Portugalczyk najpierw asystował przy trafieniu Macieja Gajosa, a następnie sam zdobył swoją ósmą bramkę w sezonie.

Ekstraklasa.org
Lechia 2:0 Górnik – Flavio decydujący
Lechia Gdańsk pokonała 2:0 (2:0) Górnika Zabrze w ostatnim sobotnim meczu 18. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Bohaterem gospodarzy okazał się ich portugalski as, Flavio Paixao. Portugalczyk najpierw wcielił się w rolę asystenta. W 24. minucie znakomicie obsłużył Macieja Gajosa, któremu pozostało dopełnić formalności z najbliższej odległości. Tuż przed przerwą natomiast sam kapitan gdańszczan wykazał się sprytem pod bramką zabrzan i wbił futbolówkę do siatki. W drugiej odsłonie pojedynku – pomimo prób z jednej i drugiej strony – nic już się nie zmieniło. Komplet punktów pozostał nad morzem.

Dziennik Zachodni
Piłkarze Brosza polegli nad morzem
Piłkarze Lechii Gdańsk wygrali z Górnikiem Zabrze w meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy.
W tym tygodniu Górnik wygrał ze Stalą po golu strzelonym w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Ta szczęśliwa wygrana miała być dla zabrzan przełomem i tchnąć w drużynę Marcina Brosza nowego ducha. Niestety w Gdańsku animuszu 14-krotnym mistrzom Polski wystarczyło tylko na kwadrans. Później Lechia dominowała na murawie i wygrała jak najbardziej zasłużenie. Gdańszczanie wygrali pierwszy mecz u siebie od 20 listopada, a zabrzanie zaprezentowali się nad morzem równie bezbarwnie jak w dwóch pierwszych tegorocznych spotkaniach. Za tydzień piłkarze Marcina Brosza grają u siebie z prowadzącą w tabeli Legią.

Sportslaski.pl
Ofensywne ustawienie nie pomogło. Górnik wypunktowany w Gdańsku
Górnik Zabrze Piłkarze zabrzańskiego Górnika nie zdołali podtrzymać dobrych nastrojów, które zapewniła ostatnia ligowa wygrana ze Stalą, gdyż w sobotni wieczór podopieczni Marcina Brosza ponieśli zasłużoną porażkę w Gdańsku. Po nawet niezłym pierwszym kwadransie gry w wykonaniu gości, w dalszych fragmentach Lechia przejęła zdecydowaną inicjatywę i ostatecznie pokonała rywala ze Śląska 2:0.