Media o meczu Lech Poznań – Górnik Zabrze: „Sensacja w Poznaniu!”, „Górnik Zabrze już niemal spokojny”

Monia  -  1 maja 2023 11:40
1
2714

30. kolejka PKO Ekstraklasy rundy wiosennej okazała się dla Górnika Zabrze bardzo szczęśliwa. Wygrywamy z Lechem w Poznaniu (0:1) i wracamy na Górny Śląsk w cudownych nastrojach. Majówka rozpoczyna się pięknie!
Utrzymanie w Ekstraklasie jest coraz bardziej pewne. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Zmarnowana szansa Lecha Poznań. Górnik Zabrze już niemal spokojny
Nie udało się piłkarzom Lecha Poznań awansować na 3. pozycję w PKO Ekstraklasie. Mistrzowie Polski przegrali przy Bułgarskiej z Górnikiem 0:1. Zabrzanie są już niemal pewni ligowego bytu.
Lech Poznań w PKO Ekstraklasie mógł awansować na 3. miejsce. Warunkiem było pokonanie Górnika Zabrze, który wciąż nie mógł być pewny utrzymania.
Od początku dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze. Jednak gracze Lecha nie byli w stanie poważniej zagrozić Danielowi Bielicy. Jedynie w 8. minucie mocno, ale niecelnie z dystansu przymierzył Jesper Karlstrom.

Trzecia wygrana z rzędu
Górnik Zabrze kontynuuje swoją świetną serię i dzięki zwycięstwu w starciu z Lechem oddala się od strefy spadkowej.
Jedni walczą o medal, drudzy o spokojne utrzymanie. W Poznaniu emocji zdecydowanie nie brakowało. Ku zdziwieniu miejscowych kibiców w końcówce pierwszej połowy to Górnik wyszedł na prowadzenie po golu Daisuke Yokoty. Po przerwie Japończyk mógł zaliczyć dublet, ale Filip Bednarek nie dał się pokonać. Zawodnicy trenera Jana Urbana nie pozwolili Lechowi wyrównać i odnieśli swoje 3. zwycięstwo z rzędu. Na ten moment zabrzanie mają już 7 punktów przewagi nad 16. w tabeli Śląskiem Wrocław.

Sensacja w Poznaniu! Japończyk bohaterem meczu
Sensacja w Poznaniu. Lech przegrał 0:1 z Górnikiem Zabrze. Wynik spotkania w 44. minucie ustalił Daisuke Yokota, dla którego było to pierwsze trafienie w ekstraklasie. Tym samym drużyna Jana Urbana skutecznie oddaliła się od strefy spadkowej.
W 30. kolejce ekstraklasy Lech Poznań podejmował na własnym stadionie Górnik Zabrze. Było to ważne spotkanie dla obu drużyn – gospodarze walczą o awans do europejskich pucharów, z kolei goście cały czas nie mogą być pewni utrzymania w lidze. To zwiastowało niesamowite emocje – tych ostatecznie nie zabrakło, a wszystko za sprawą Górnika, który sprawił sensację i pokonał faworytów.

Piłka Nożna
Górnik Zabrze wygrywa z Lechem Poznań
Jan Urban odbudował i postawił do pionu drużynę Górnika Zabrze. Śląski zespół dość nieoczekiwanie pokonał Lecha Poznań i wskoczył do pierwszej dziesiątki ligi.
Trzecia z rzędu wygrana Górnika Zabrze stała się faktem! Tym razem zespół prowadzony przez Jana Urbana wygrał 1:0 z Lechem Poznań przy Bułgarskiej.
Po pierwszych dziesięciu minutach gry obie drużyny miały okazje strzeleckie. Swoje próby oddali Krawczyk i Skóraś, jednak w obu przypadkach piłka powędrowała obok bramki. Lech mógł objąć prowadzenie w 25. minucie spotkania, po dośrodkowaniu Pereiry piłka minęła się z kilkoma zawodnikami Lecha i gospodarzom nie udało się sfinalizować akcji strzałem.

Górnik Zabrze wygrał z Lechem w Poznaniu!
Piłkarze Górnika Zabrze odnieśli sensacyjne i bezcenne zwycięstwo w Poznaniu. Dzięki pokonaniu Lecha zespół prowadzony przez Jana Urbana utrzymanie w Ekstraklasie ma już niemal w kieszeni.
Lech Poznań wyszedł na murawę w składzie dalekim od optymalnego, a trener John van den Brom siedział na widowni w ramach kary za czerwoną kartkę. Nie zmieniało to jednak faktu, że Kolejorz w meczu z Górnikiem Zabrze był faworytem.
Jan Urban udowodnił jednak, że ostatnie pięć meczów, w których jego zespół wzbogacił się o dziesięć punktów, nie było przypadkową serią. Zabrzanie byli mocno skoncentrowani i wierzyli w sukces. Te nadzieje zmaterializowały się w 44 minucie. Dani Pacheco pociągnął lewą stroną i sprytnie podał do Daisuke Yokoty, a Japończyk wbiegając między obrońców zdobył swojego pierwszego gola w Ekstraklasie.

Wpadka Lecha Poznań! I to u siebie. Pogrążył go Japończyk
Lech Poznań miał szansę wskoczyć na podium Ekstraklasy, ale nie wykorzystał jej. Górnik Zabrze wygrał bowiem w Poznaniu 1:0, co oznacza, że znacznie przybliżył się do utrzymania. Bramkę dla zespołu ze Śląska, swoją pierwszą w lidze, zdobył Daisuke Yokota. Dla poznaniaków była to już szósta w tym sezonie domowa porażka. – Dla nas to ważne zwycięstwo, bo walczymy o życie. Niesamowicie ważne punkty, na które tutaj się za bardzo nie liczy, wiadomo przecież przeciwko komu graliśmy, więc ta wygrana tym bardziej cieszy – powiedział po meczu Jan Urban.

TVP Sport
Olbrzymia niespodzianka w Poznaniu. Lech przegrał z Górnikiem Zabrze
Lech Poznań po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy przegrał na boiskach PKO Ekstraklasy. Drużyna Johna van den Broma niespodziewanie uległa przed własną publicznością Górnikowi Zabrze 0:1.