Media o meczu Lech Poznań – Górnik Zabrze: Dzielnie walczyli z liderem

W.  -  20 grudnia 2021 07:33
0
1599
Za nami ostatnia w tym roku 19. kolejka PKO Ekstraklasy, w której Górnik Zabrze mimo dobrej gry, szybkiego objęcia prowadzenia i wielu niewykorzystanych sytuacji, które na ogół lubią się mścić i nie inaczej było także w tym przypadku, przegrał wyjazdowe spotkanie z Lechem Poznań 2:1, tracąc jeden cenny, wyjazdowy punkt w doliczonym już czasie gry (99 minuta). Zachęcamy do tradycyjnego pomeczowego przeglądu prasy, w której przeczytamy między innymi o dzielnej walce Górnika z liderem PKO Ekstraklasy.

Lider udowodnił swoją siłę

W ramach 19. kolejki 2021/22 Lech pokonał u siebie Górnik Zabrze 2:1. Wynik otworzył Jesus Jimenez, do wyrównania tuż przed przerwą doprowadził Nika Kwekweskiri, a kropkę nad „i” w doliczonym czasie postawił Antonio Milić. Podopieczni Macieja Skorży spędzą zimę na fotelu lidera rozgrywek.

Zabrzanie dzielnie walczyli z liderem
W niedzielnym meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Górnika Zabrze 2:1. Podopieczni trenera Jana Urbana nie przestraszyli się lidera tabeli i dzielnie walczyli w Poznaniu, a gola decydującego o porażce stracili w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry.

Pilkanozna.pl

Lech Poznań nie wpisał się w trend
Lech Poznań zakończył udaną rundę w satysfakcjonujący sposób. W niedzielne popołudnie podopieczni Macieja Skorży wygrali z Górnikiem Zabrze i umocnili się na pozycji lidera tabeli.

Sportowefakty.pl

Szał radości w Poznaniu! Lech wyrwał zwycięstwo i idzie po mistrzostwo!
Co za końcówka w Poznaniu! Lech przegrywał z Górnikiem Zabrze, ale dzięki heroicznej walce do ostatnich minut wyszarpnął zwycięstwo 2:1 i zimuje na pozycji lidera z solidną przewagą nad grupą pościgową.

Wygrana Lecha na zakończenie roku, Kolejorz liderem na zimę
Lech Poznań wygrał z Górnikiem Zabrze 2:1 (1:1) w meczu ostatniej tegorocznej kolejki PKO Ekstraklasy. Długo zanosiło się na to, że mecz zakończy się remisem, jednak Kolejorz zdobył zwycięską bramkę w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry. Lech zimę spędzi na pozycji lidera, zaś Górnik na 7. miejscu.

Lech tupnął i Górnikowi punkt uciekł w ostatniej chwili
Gol Antonio Milicia w doliczonym czasie dał wygraną liderowi z zabrzanami 2:1. Nie musiała tak być, bo w końcówce „górnicy” nie wykorzystali kilku znakomitych sytuacji.

Sportslaski.pl

Pechowy finisz „Trójkolorowych”. Górnik przegrał z Lechem w 99. minucie
Górnik Zabrze zakończył 2021 rok w dobrym stylu. Wyjazdowa porażka z Lechem nie hańbi, choć mecz ten zabrzanie równie dobrze mogli wygrać. Samo widowisko – bo tak trzeba te spotkanie nazwać – obfitowało w niespodzianki.