Media o meczu: Korona w cierniu Górnika

W.  -  19 maja 2019 10:21
0
2377

W 37. kolejce Lotto Ekstraklasy Korona Kielce uległa na własnym stadionie Górnikowi Zabrze 0:3. Wszystkie trzy gole dla zabrzan padły w drugiej odsłonie meczu, a celnymi trafieniami popisali się Igor Angulo (69′, 92′) oraz Łukasz Wolsztyński (87′). Na finiszu tegorocznych rozgrywek zespół pod wodzą Marcina Brosza uplasował się na 11. miejscu
w tabeli, gromadząc na swoim koncie 46 punktów.

Kolejne gole Angulo!
Bramki najlepszego snajpera ekstraklasy Igora Angulo oraz trafienie Łukasza Wolsztyńskiego dały Górnikowi wygraną w ostatnim meczu sezonu w Kielcach aż 3:0.

Perły w koronie Angulo
Górnik Zabrze na koniec sezonu pokonał w Kielcach Koronę i zajął jedenaste miejsce. Dwa gole zdobył Igor Angulo, który został królem strzelców.

Udane zakończenie
Trzy bramki za trzy punkty. W 37. kolejce LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał na wyjeździe Koronę Kielce 3:0. Gole na wagę zwycięstwa zdobyli Łukasz Wolsztyński, a dublet padł łupem Igora Angulo

Tradycyjna przegrana na koniec. Górnik lepszy od Korony.
(…) Zespół gospodarzy od początku spotkania z zabrzanami wyglądał słabo. Piłkarze grali wolno, zostawiając dużo przestrzeni rywalom. Na szczęście dla gospodarzy ci nie bardzo potrafili opieszałość złocisto-krwistych wykorzystać i do przerwy był bezbramkowy remis. W drugiej połowie Górnik nie miał już litości. Piłkarze Marcina Brosza byli w sobotę tymi, którzy chcieli wygrać i zrobili to najmniejszym nakładem sił. Dwa razy do siatki trafił Angulo, raz Wolsztyński i Koroniarze po raz kolejny w ostatnich latach w fatalnym stylu kończą sezon.

Gol24

Górnik Zabrze ograł Koronę Kielce, król strzelców Igor Angulo poprawił dorobek
Koniec sezonu należał do Górnika Zabrze. Zespół Marcina Brosza gładko pokonał Koronę Kielce na Suzuki Arenie, wygrywając 3:0 (0:0). Wszystkie bramki padły po przerwie. Trafili dwa razy Igor Angulo i raz zmiennik Łukasz Wolsztyński. Tym samym Górnik zakończył sezon na jedenastym miejscu, a Korona na dziesiątym. Angulo z 24. trafieniami został królem strzelców – pierwszy raz na tym szczeblu.

Górnik Zabrze zdobył Kielce na zakończenie sezonu
Górnik Zabrze z dorobkiem 12 wygranych zakończył sezon 2018/2019 Lotto Ekstraklasy. W trzydziestej siódmej – ostatniej kolejce – zabrzanie pokonali na wyjeździe Koronę Kielce 3:0. Korona wciąż miała szanse na triumf w grupie spadkowej, ale musiała w sobotę pokonać zespół Górnika, który w razie zwycięstwa zakończyłby rozgrywki na 11. miejscu w tabeli. W każdym bądź razie obie drużyny przystępowały do potyczki na dużym spokoju.

weszlo.com

Od dzisiejszej Korony ciekawszy byłby wyścig kropel na szybie
Dwa wyjścia mieli piłkarze Korony. Albo zagrać swoje ostatnie spotkanie na luzie, ale takim pozytywnym, czyli dając radość kibicom paroma bramkami, albo rozstawić leżaki i tylko co jakiś czas się z nich podnosić, by pozorować grę. Napisalibyśmy, że zawodnicy Korony wybrali bramkę numer dwa, ale to nie byłaby do końca prawda. Otóż zawodnicy gospodarzy w bramkę numer dwa wpieprzyli się jadąc bez trzymanki.