Media o meczu: Jesus sprawił, że Górnik wygrał

W.  -  27 lipca 2019 11:53
0
3130

Piłkarze Górnika Zabrze pokonali przed własną publicznością Zagłębie Lubin 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Jesus Jimenez, nie dziwi zatem, że nazwisko Hiszpana przewija się w tytułach prasowych. Dzięki tej wygranej podopieczni Marcina Brosza po dwóch mają w dorobku cztery „oczka”.

Sport

Górnik rozkręcał się powoli, ale wygrał!
Pierwsza połowa była chaotyczna, a lepsze wrażenie sprawiali piłkarze z Lubina. Trenerzy obu zespołów, jak się wszyscy spodziewali, będą mieli sporo uwag do swoich zawodników.  Pierwsze minuty gry po wznowieniu to kilka akcji zabrzan, które dały nadzieję, że teraz to Górnik będzie kontrolował grę. Mecz z każdą chwilą zaczynał nabierać tempa. Górnik zaczął grać odważniej i to zaczęło przynosić efekty. Jesus Jimenez strzela bramkę dla Górnika. Najpierw doskonałe długie podanie do Wolsztyńskiego, a Jimenez strzelił, całkowicie zaskakując rzucającego się Ferenca. Trybuny ogarnął szał radości. Od razu rozległy się klubowe śpiewy, które miały dodać sił zabrzanom. Upragniona wygrana, choć pierwsza połowa powinna Marcinowi Broszowi dać do myślenia.

SportSlaski.pl

Tym razem Jesus. Górnik punktuje za trzy!
Po bezbarwnej pierwszej odsłonie meczu z Zagłębiem Lubin i udanej drugiej połowie Górnik Zabrze sięga po pierwszą, ekstraklasową wygraną w sezonie. Na wagę zwycięstwa do siatki Konrada Forenca trafił Jesus Jimenez.

Ekstraklasa.org

Pierwsza wygrana gospodarza
W pierwszym meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał KGHM Zagłębie Lubin 1:0. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 73. minucie, a jej autorem został Jesús Jiménez.

Interia

W dziewiątym meczu Ekstraklasy w końcu zwycięstwo odnieśli gospodarze
Górnik po trafieniu Jesusa Jimeneza pokonał Zagłębie Lubin 1-0. Mecz na stadionie im. Ernesta Pohla, mimo piątku, oglądało aż 17 tys. kibiców. To póki co rekord frekwencji na ligowym meczu w tym sezonie.

niezależna.pl

Jesus sprawił, że Górnik wygrał
Piłkarze Górnika Zabrze w piątkowym spotkaniu ekstraklasy pokonali na swoim stadionie KGHM Zagłębie Lubin 1:0. Decydującego o wygranej gola zdobył Jesús Jiménez. Zabrzanie zostali więc pierwszym zespołem, który jako gospodarz spotkania zdobył w tym sezonie trzy punkty.

Przegląd Sportowy

Pierwsza wygrana Górnika w sezonie. Jimenez daje trzy punkty
Górnik pokonał Zagłębie, choć długo grał mocno przeciętnie, a momentami źle. Umiał jednak w porę przyspieszyć i wyciągnąć wnioski z błędów

Sportowe Fakty

Z zabrzanami nie ma nudy. Zwycięstwo Górnika z Miedziowymi
Jesus Jimenez w 73. minucie uratował Górnika. Zabrzanie dzięki jego bramce pokonali KGHM Zagłębie Lubin (1:0) w meczu otwierającym drugą kolejkę PKO Ekstraklasy. To ich 51. mecz z rzędu bez bezbramkowego remisu w lidze.