Media o meczu Jagiellonia – Górnik. „Złota bramka Zachary”, „Skandal w końcówce”

Spark  -  26 października 2013 08:06
0
749

madej_jaga_gornik_1314
Media po piątkowym meczu Jagiellonii Białystok z Górnikiem Zabrze piszą o skandalu w końcówce, chwalą zwycięskiego gola Mateusza Zachary oraz podkreślają awans „Trójkolorowych” na pozycję lidera.

Onet.pl
„Złota bramka Zachary dała Górnikowi fotel lidera”
W jed­nym z ostat­nich me­czów Adama Na­wał­ki na sta­no­wi­sku tre­ne­ra Gór­ni­ka Za­brze jego pod­opiecz­ni wy­gra­li na wy­jeź­dzie z Ja­giel­lo­nią Bia­ły­stok 1:0 (0:0). Je­dy­ną bram­kę spo­tka­nia zdo­był Ma­te­usz Za­cha­ra, a dzię­ki zwy­cię­stwu za­brza­nie awan­so­wa­li na po­zy­cję li­de­ra T-Mo­bi­le Eks­tra­kla­sy.

Fakt.pl
Zachara pogrążył Jagiellonię
Piłkarze Jagiellonii przegrali z Górnikiem Zabrze 0:1. Zespół z Białegostoku przez kilkadziesiąt minut grał w osłabieniu.

Ekstraklasa.net
Trzecia z rzędu porażka Jagiellonii. Górnik nowym liderem
Czwarte z rzędu zwycięstwo odniósł zabrzański Górnik, a dzisiejsza porażka była już trzecią z rzędu dla Jagiellonii. Mimo iż decydująca bramka padła po przerwie, to w pierwszej połowie miało miejsce kluczowe wydarzenie. Mowa o czerwonej kartce dla Niki Dzalamidze.

WP.pl
„Wygrana Górnika, skandal w końcówce meczu”
Górnik Zabrze długo męczył się z Jagiellonią, pomimo tego, że białostoczanie niemal przez cały mecz grali w osłabieniu. Ostatecznie podopiecznym Adama Nawałki udało się odnieść zwycięstwo 1:0 (0:0), a gola na wagę trzech punktów strzelił Mateusz Zachara. W doliczonym czasie gry z boiska został wyrzucony również Prejuce Nakoulma.

Interia.pl
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 0-1 w Ekstraklasie
Gol Mateusza Zachary dał Górnikowi Zabrze trzy punkty w starciu z Jagiellonią Białystok i awans na pozycję lidera T-Mobile Ekstraklasy. Zanim do bramki trafił snajper gości, fatalny w skutkach błąd popełnił sędzia, który nie podyktował rzutu karnego dla „Jagi”. W doliczonym czasie gry doszło do przepychanki przy linii bocznej.

Górnik liderem, afera w końcówce. Nakoulma wali rywala z główki
Jagiellonia Białystok przegrała u siebie z Górnikiem Zabrze 0:1. W końcówce meczu miała miejsce przepychanka między piłkarzami obu drużyn spowodowana faulem Alexisa i czerwoną kartką dla Nakoulmy za uderzenie rywala głową.