Media o meczu Jagiellonia – Górnik: „Przed świętami trafił Jesus, ale nie ten”

Kibic  -  21 grudnia 2020 15:43
0
2241

Górnik przegrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:0. Powodem straty punktów kolejny raz był brak skuteczności. Zapraszamy na ostatni w tym roku pomeczowy przegląd prasy.

Na własne życzenie
Górnik przegrał w Białymstoku 1:0. Taki rezultat to efekt niewykorzystanych okazji, które się po prostu zemściły. Do około 50. minuty goście kontrolowali grę i kilkukrotnie byli w doskonałych sytuacjach, aby otworzyć wynik. Błąd defensywy i Martina Chudego spowodował, że zabrzanie kończą rok porażką.

Ostatni mecz Ekstraklasy w 2020 roku dla Jagiellonii. Skromna wygrana z Górnikiem
Jaga po raz czwarty z rzędu wygrała na swoim terenie. Dodatkowo, nie straciła bramki, co w przypadku białostocczan jest sporym osiągnięciem. Taki wynik to zasługa utalentowanego młodego bramkarza, Dziekońskiego, a także bezsensownego wyjścia z bramki starszego kolegi po drugiej stronie boiska, czyli Martina Chudego.

Jagiellonia 1:0 Górnik – I
maz przesądził
Komplet punktów zostaje na Podlasiu dzięki trafieniu Imaza. Hiszpan wykorzystał błąd zabrzańskiego golkipera i trafił do pustej bramki. Był to mecz wieńczący rok 2020 w Ekstraklasie.

Jagiellonia – Górnik Zabrze 1:0. Przed świętami trafił Jesus, ale nie ten
Górnicy mimo że byli lepszą drużyną, to wracają do Zabrza z pustymi rękami. Już w pierwszej połowie powinno być 0:3. Jednakże, nieskuteczność i dobre zawody Dziekońskiego spowodowały, że tak się nie stało. W zamian Imaz trafił do siatki i spotkanie kończy się porażką.

Sportslaski.pl
Nieudane zakończenie dobrej jesieni. Górnik ukarany za nieskuteczność
Pierwsza połowa to popis Górnika. Niestety, nie wykorzystali oni swoich okazji i to się zemściło. Imaz skorzystał z błędu Chudego i strzelił bramkę, która zapewniła komplet „oczek”. Trójkolorowi kończą dobrą jesień dwoma porażkami z rzędu.