Media o meczu Górnik – Zagłębie: Nieudane pożegnanie

W.  -  19 lipca 2020 10:53
0
1791

W sobotnim meczu 37. kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze przegrał przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 0:2. Mimo trzeciej domowej porażki w sezonie 2019/2020 zabrzanom udało się utrzymać dziewiąte miejsce w tabeli, do czego przyczyniła się wygrana Rakowa z Wisłą Płock (2:1). Nie udał się natomiast pożegnalny mecz Igora Angulo, który po czterech latach gry przy ul. Roosevelta opuszcza szeregi zabrzańskiego klubu, kończąc swą piękną przygodę w strugach deszczu, przy niekorzystnym dla Górnika rezultacie.

Zachęcamy do pomeczowego przeglądu prasy.

Dziennik Zachodni

Mimo porażki Górnik został mistrzem grupy spadkowej PKO Ekstraklasy
(…) W meczu ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Zagłębiem Lubin 0:2 (0:1). Bramki zdobyli Bartosz Białek (13), Filip Starzyński (67-karny). Górnik mimo porażki zajął 9. miejsce, czyli najwyższe w grupie spadkowej. Stało się tak dzięki wygranej Rakowa Częstochowa z Wisłą Płock 2:1.

Przegląd Sportowy

Wygłodniały Angulo żegna się bez gola. Zagłębie lepsze od Górnika
Angulo żegnał się meczem z Zagłębiem Lubin. W Zabrzu wiedzieli, że jedno jest tylko właściwe zakończenie dla tej pięknej ballady o Basku, który na Śląsku znalazł swój drugi dom. Jego gol na pożegnanie. Doskonale zdawali sobie z tego sprawę jego koledzy, bo gdy tylko pojawiał się cień szansy, że będzie mógł uderzyć na bramkę, to dostawał podanie (…)

Sport

Nieudane pożegnanie
Górnik przegrał swój trzeci mecz w tym sezonie na swoim stadionie. Dobrze grające w Zabrzu Zagłębie Lubin wygrało 2:0. Mecz w Zabrzu stał pod znakiem pożegnań. Ostatni mecz w barwach Górnika grali przecież tacy piłkarze, jak Igor Angulo oraz Szymon Matuszek, który na zakończenie swojej 4,5 letniej przygody z 14-krotnym mistrzem Polski, wrócił do grania. „Gracias Igor!” – transparent o takiej treści zawisł na stadionowym ogrodzeniu, a kibice na Stadionie im. Ernesta Pohla nie jeden raz skandowali imię najlepszego w ostatnich latach piłkarza górniczej jedenastki.

Piłka Nożna

Porażka na pożegnanie Króla
Górnik Zabrze przegrał trzeci i ostatni mecz na własnym stadionie w tym sezonie. Drużyna Marcina Brosza musiała uznać wyższość Zagłębia Lubin, ale mimo to została mistrzem grupy spadkowej (…) Górnik z Zagłębiem przegrał 0:2, ale z uwagi na porażkę Wisły Płock z Bełchatowie z Rakowem, i tak został najlepszym zespołem w dolnej ósemce. Zabrzanie jednak wcale przegrać nie musieli, bo mieli świetne szanse, ale cudów w bramce dokonywał Konrad Forenc.

Ekstraklasa.org

Nieszkodliwa wpadka zabrzan
Górnik Zabrze przegrał u siebie z Zagłębiem Lubin 0:2 w ostatnim występie w sezonie 2019/2020. Pomimo tego utrzymał jednak 9. miejsce i zakończył rozgrywki na szczycie grupy B.

Sportowefakty.pl

Spokojna wygrana gości na koniec sezonu
Tuż przed meczem nad stadionem przeszła intensywna ulewa. Murawa była nasiąknięta wodą, co utrudniało grę. Nietypowe warunki szybko chciał wykorzystać Górnik. Umiejętności Konrada Forenca sprawdził Jesus Jimenez, ale bramkarz Zagłębia pewnie odbił jego mocny strzał zza pola karnego. Chwilę później główkował Igor Angulo i uderzał Alasana Manneh z dystansu, jednak obie próby nie znalazły drogi do bramki.
Zagłębie nie miało okazji do złapania odpowiedniego rytmu gry, z każdą kolejną minutą gospodarze coraz mocniej naciskali. Kapitalną sytuację w 11. minucie miał Szymon Matuszek, ale jego strzał głową tuż przed linią bramkową zgarnął Forenc.

SportŚląski.pl

Forenc zatrzymał Górnika. Pożegnanie bez gola
Nie wyszło Górnikowi pożegnalne spotkanie Igora Angulo, Zabrzanie przegrali przed własną publicznością 0:2, ale mimo porażki zachowali najwyższe miejsce w tabeli grupy spadkowej Ekstraklasy.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments