Media o meczu Górnik Zabrze – Wisła Płock: Angulo show

W.  -  23 listopada 2019 09:12
0
3322

Po ostatnie ligowe zwycięstwo zespół Górnika Zabrze sięgnął 25 sierpnia, deklasując na własnym obiekcie Koronę Kielce 3:0. Wczoraj kibice zebrani przy ul. Roosevelta obejrzeli o jedną bramkę więcej niż przed trzema miesiącami. Niestety połowę z goli zdobyli tym razem piłkarze gości i w ostatecznym rozrachunku zespoły zmuszone były podzielić się punktami, remisując 2:2. Strzelcem obu bramek dla Górnika okazał się najskuteczniejszy snajper w armii dowodzonej przez Marcina Brosza, sir Igor Angulo.

Angulo pokazał moc
Zabrzanie dobrze zaczęli spotkanie z Wisłą Płock, bo już po kilkunastu minutach objęli prowadzenie. Odbitą piłkę przejął Igor Angulo i z dystansu uderzył tak, że Thomas Daehne nie miał nic do powiedzenia. Niestety dla Górnika kilka minut później wyrównał pozostawiony bez opieki Ricardinho.

Sportslaski.pl

Wrażenie dobre, punktów mało. Dublet Igora Angulo
(…) Drużyna trenera Marcina Brosza zostawiła po sobie dobre wrażenie, mogła jednak żałować, że z boiska podniosła tylko punkt. Górnik nie wygrał dziesiątego z rzędu, ligowego meczu i w tabeli wciąż musi się oglądać za siebie. Postawa zabrzan w starciu z jedną z rewelacji sezonu może jednak napawać optymizmem. Za tydzień 14-krotni Mistrzowie Polski pojadą do Lubina zmierzyć się z tamtejszym Lubinem. Na Roosevelta wrócą w pierwszy weekend grudnia, kiedy podejmą Wisłę Kraków.

Wymienili ciosy
Górnik Zabrze zremisował 2:2 z Wisłą Płock w pierwszym rewanżu tego sezonu. Dwie bramki Igora Angulo nie wystarczyły jednak, żeby jego zespół przerwał najdłuższą w lidze serię bez zwycięstwa.

Angulo uratował remis
Marcin Brosz mecz z Wisłą Płock określał mianem najważniejszego. I podkreślał, że to spotkanie miało szansę, by zmienić postrzeganie i ocenę Górnika w tej rundzie. Jego piłkarze wyszli na murawę zdeterminowani i już po niespełna kwadransie objęli prowadzenie. Igor Angulo zdecydował się na płaski strzał z 25 metrów i piłka po odbiciu od słupka wpadła do siatki.

Dublet Angulo nie wystarczył. Górnik Zabrze na remis z Wisłą Płock
Górnik Zabrze od trzech miesięcy pozostaje bez zwycięstwa. W domowym starciu z Wisłą Płock zremisował 2:2, choć prowadził już od 11 minuty po trafieniu Igora Angulo. Podopieczni Marcina Brosza jeszcze przed przerwą dali sobie wbić dwa gole. Punkt uratował gospodarzom niezawodny Angulo. Spotkanie na Arenie Zabrze obejrzało 8201 kibiców.

Igor Angulo show. Zabrzanie bez przełamania
(…) Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 11. minucie objęli prowadzenie, a swój kunszt potwierdził Igor Angulo. Hiszpan wykorzystał błąd defensywy i strzelił zza pola karnego. Zasłonięty Thomas Daehne nie dał rady obronić tego uderzenia, a piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Angulo pokazał, że władze Górnika jak najszybciej powinny mu zaoferować nowy kontrakt. Obecny wygasa wraz z końcem sezonu.