Media o meczu Górnik Zabrze – Wisła Kraków: Górniczy charakter

W.  -  7 grudnia 2019 10:25
0
3619

Na kolejne ligowe zwycięstwo piłkarze i kibice czternastokrotnego mistrza Polski czekali aż 103 dni, było warto! Po jedenastu kolejkach bez wygranej Górnik Zabrze wreszcie sięgnął po pełną pulę punktów, gromiąc na własnym stadionie ostatnią w ligowej tabeli Wisłę Kraków aż 4:2. O zwycięstwie gospodarzy przesądziły gole zdobyte przez Łukasza Wolsztyńskiego (56′), Jesusa Jimeneza (75′ i 92′) oraz Igora Angulo (87′ k).

Górnik pokazał górniczy charakter
W meczu 18. kolejki PKO Górnik Zabrze wygrał z Wisłą Kraków 4:2 (0:1). Zabrzanie przerwali serię 11. meczów bez zwycięstwa. Wisła zaliczyła dziesiątą porażkę z rzędu i ugrzęzła na dnie tabeli. Przy Roosevelta słychać było wielki oddech ulgi.

Górnik znowu zwycięski
Po ponad trzech miesiącach czekania zabrzanie w końcu wygrali. Mecz z Wisłą miał niesamowity przebieg i rozgrzał prawie 10 tys. kibiców na trybunach. Zabrzanie rozpoczęli spotkanie z kilkoma zmianami w zestawieniu. Szansę od pierwszej minuty ponownie dostał młodzieżowy reprezentant Polski Daniel Ściślak. Na prawe skrzydło wrócił też Kamil Zapolnik. Gospodarzy miał straszyć Chuca. W sierpniowym meczu, w swoim debiucie w ekstraklasie hiszpański zawodnik zdobył dla krakowian zwycięskiego gola w ostatniej minucie. Wczoraj starał się za dwóch.

Górniczy charakter. Zabrzanie odrobili straty i pokonali Wisłę
Barbórkowo-mikołajkowy mecz miał specjalną oprawę, przed spotkaniem zagrała orkiestra górnicza, a wokół stadionu przechadzały się osoby w przebraniach Mikołajów i rozdawały prezenty dzieciakom. Początkowo gospodarze też byli wyjątkowo uprzejmi dla drużyny z Krakowa. W 127 sekundzie Paweł Brożek z łatwością ograł Borisa Sekulicia, który w tym sezonie mocno obniżył loty i wpakował piłkę do siatki obok leżącego na ziemi bramkarza Martina Chudego. Napastnik Wisły odblokował się, bo od połowy września był bez bramki. Dla niego było to 149 trafienie w karierze w ekstraklasie, do Kazimierza Kmiecika, legendy Wisły, brakuje mu już tylko czterech goli.

Zwroty akcji
Niesamowity mecz w Zabrzu! Górnik pokonał u siebie Wisłę Kraków 4:2, mimo że dwukrotnie przegrywał i gonił wynik. Bramki na wagę zwycięstwa zdobyli Łukasz Wolsztyński, Igor Angulo oraz dwie Jesus Jimenez.

Koszmar Wisły Kraków
(…) W drugiej połowie mecz otworzył się bowiem na dobre. Górnik niesiony dopingiem nie zrezygnował z pogoni za wynikiem. I po raz drugi dopiął swego. Głową na 2:2 trafił Jesus Jimenez. Końcówka to już prawdziwy popis zabrzan. W 87 minucie jedenastkę wykorzystał Igor Angulo, a w doliczonym czasie rezultat ustalił Jimenez, o którym zapomnieli przeciwnicy. To pierwsze ligowe zwycięstwo Górnika od… 25 sierpnia. Wisła czeka na przełamanie od 31 sierpnia. Za tydzień zagra z Pogonią Szczecin.

Mikołajki dla zabrzan. Przełamanie gospodarzy po 103 dniach
103 dni – tyle Górnik Zabrze czekał na zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. W 18. kolejce śląski zespół wygrał z Wisłą Kraków 4:2, choć dwukrotnie musiał odrabiać straty.
Dla obu drużyn był to idealny mecz na przełamanie. Wisła Kraków w ostatnich dziesięciu spotkaniach zdobyła tylko jeden punkt. Z kolei Górnik Zabrze nie wygrał poprzednich jedenastu spotkań. „Z kim, jak nie z Górnikiem/Wisłą” – powtarzali kibice tych zespołów. Stawka była duża, gdyż wygrany znacznie poprawiłby swoje morale w walce o udane zakończenie tegorocznej części ligowych rozgrywek.