Media o meczu Górnik Zabrze – Warta Poznań: „Udany jubileusz!”, „Górnik Zabrze ze zwycięstwem na 75. urodziny klubu”

Monia  -  16 grudnia 2023 09:25
0
1119

Piątkowy wieczór i 75. urodziny śląskiego klubu bardzo udane. W spotkaniu 19. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrywa z Wartą Poznań. Dzięki temu wynikowi „Trójkolorowi” przesunęli się (przynajmniej do meczu Radomiaka) na 7. miejsce w tabeli. Teraz czas na przerwę zimową, kibice czekają na rundę rewanżową i lepsze czasy Klubu śląskich miast.

Zapraszamy do lektury komentarzy w mediach, które można przeczytać po każdym meczu.

Udany jubileusz
Dzień po 75. rocznicy początku istnienia Górnika Zabrze odbyło się jubileuszowe przyjęcie na stadionie przy ulicy 81. Trójkolorowi wygrali w niezwykle przekonującym stylu, wprawiając kibiców w zachwyt. SPORTZOO.PL Kibice Górnika Zabrze nie mogli sobie wymarzyć lepszych urodzin. Ich drużyna trzeci raz z rzędu pokonała Wartę Poznań na własnym stadionie bez straty gola. Sama zdobyła aż trzy bramki, w których największy udział miał miał Daisuke Yokota (gol i asysta). Japończyk może być z siebie wyjątkowo dumny, ponieważ dwa dni wcześniej przedłużył z klubem kontrakt do 30 czerwca 2026 roku.

Piłkarze Górnika Zabrze w urodzinowych koszulkach pokonali Wartę Poznań
Trener Jan Urban nieco obawiał się „urodzinowego” meczu Górnika Zabrze z Wartą Poznań.
– Czasami takie okoliczności i związane z nimi ceremonie dekoncentrują piłkarzy i spotkania się przegrywa – mówił przed spotkaniem szkoleniowiec gospodarzy.
Zabrzanie, którzy wystąpili w specjalnych koszulkach stylizowanych na modę retro, nie zamierzali jednak psuć klubowego święta i od początku dominowali na boisku, próbując skruszyć defensywę Warty. Już po kilkudziesięciu sekundach przed szansą stanął Lawrence Ennali, ale trafił tylko w boczną siatkę.
Gol padł za to w w 28 minucie kapitalną kilkudziesięciometrową asystą popisał się Lukas Podolski. Piłka musnęła w głowę Bogdana Tiru, co kompletnie zmyliło Adriana Lisa, i Daisuke Yokota, który w czwartek przedłużył kontrakt z Górnikiem, wbił ją do pustej bramki.

Górnik wreszcie się przełamał! Gol kuriozum, przerwany mecz
Górnik Zabrze po skutecznej grze pokonał Wartę Poznań 3:0 na otwarcie 19. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze świętowali przy okazji 75. lecie założenia klubu, przez co spotkanie musiało zostać przerwane w pierwszej połowie na blisko 10 minut. Bohaterem Górnika został Daisuke Yokota, który strzelił gola i zanotował asystę.
Obie drużyny miały ostatnio najlepszej passy. Górnik do piątkowego starcia podchodził na dziewiątym miejscu w tabeli po wygraniu zaledwie jedno z ostatnich czterech spotkań ligowych, a 13. w tabeli Warta ostatni komplet punktów zdobyła… 4 listopada (1:0 na wyjeździe z Widzewem).

Spokojna zima Górnika Zabrze. Nerwowo w Warcie Poznań
W pierwszym spotkaniu 19. kolejki PKO Ekstraklasy padły trzy gole. Górnik Zabrze pokonał Wartę Poznań 3:0 i zimę spędzi w górnej połowie tabeli.
Ostatni w 2023 roku mecz w Zabrzu Górnika z Wartą był dla gospodarzy okazją do świętowania 75-lecia klubu. W Górniku pod koniec roku wesoło nie jest. Problemy z terminowymi wypłatami, konflikty wśród działaczy. W tabeli nie ma jednak powodów do niepokoju. Zimę zespół będzie miał spokojną.

Sport Interia
Górnik zdemolował Wartę, Podolski i spółka nie zawiedli.
Napięta sytuacja w PoznaniuZmagania w 19. kolejce Ekstraklasy zainaugurowało starcie w Zabrzu, gdzie lokalny Górnik mierzył się z ekipą Warty Poznań. Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego faworytem do zwycięstwa była drużyna gospodarzy, która stanęła na wysokości zadania i sięgnęła po komplet „oczek”. Bohaterem spotkania został Daisuke Yokota, który oprócz trafienia zapisał na swoim koncie efektowną asystę. Dzięki zainkasowaniu trzech punktów ekipa Jana Urbana wspięła się na siódmą lokatę. Z kolei przewaga Warty nad strefą spadkową niebezpiecznie topnieje.

TVP Sport
Górnik Zabrze ze zwycięstwem na 75. urodziny klubu
Górnik Zabrze pokonał Wartę Poznań 3:0 (1:0) w meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Architektem zwycięstwa był Daisuke Yokota – strzelec gola i asystent przy trafieniu Adriana Kapralika. Wynik ustalił Lukas Podolski. Wszystko działo się dzień po 75. urodzinach jednego z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiego futbolu.

Gol24
Górnik Zabrze rozbił Wartę Poznań i udanie uczcił 75-lecie klubu. Kibice oglądali trzy bramki
Tuż po przerwie zabrzanie zadali drugi cios. Daisuke Yokota zagrał prostopadłą piłkę do Adriana Kapralika, ten wpadł w „szesnastkę” rywala i precyzyjnym uderzeniem podwyższył rezultat. Górnicy grali bardzo agresywnie i nie pozwalali rywalom zbliżyć się do własnego pola karnego. Ewidentnie było widać, że zależy im na bardzo dobrym zakończeniu roku.