Media o meczu Górnik Zabrze- Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Debiutant uratował remis

W.  -  21 marca 2022 10:02
0
1548

W rozegranym wczoraj spotkaniu 26. kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik zremisował przed własną publicznością z broniącą się przed spadkiem Termaliką 1:1. Korzystny dla gości rezultat 0:1 utrzymywał się przez większą część spotkania, gdyż Słoniki wyszły na prowadzenie już w 15 minucie.  Wyrównanie i jeden punkt dał Trójkolorowym dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry debiutujący Dani Pacheco, który pojawił się na boisku w miejsce Roberta Dadoka. Zachęcamy na tradycyjny pomeczowy przegląd prasy.

Remis uratowany w końcówce
Szalone spotkanie w Zabrzu to idealna rozgrzewka przed hiszpańskim El Clásico. Działo się niezwykle wiele – pierwsza połowa niespodziewanie należała do Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, która oprócz jednej bramki Mesanovića trafiła również w słupek i poprzeczkę. Nie wykorzystali wielu ze swoich kolejnych szans, a niewykorzystane okazje lubią się mścić. W drugiej części meczu napierać zaczął Górnik i choć spotkanie kończył w dziewięciu (czerwona kartka Janży i kontuzja Gryszkiewicza), to zdołał wyrównać. Gola na 1:1 zdobył Dani Pacheco, który debiutował w barwach Górnika Zabrze.

Debiutant uratował remis zabrzanom
Na zakończenie 26. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 1:1. Obydwa zespoły zaprezentowały na Arenie Zabrze radosny futbol, a sytuacjami strzeleckimi z tego meczu można by obdzielić kilka spotkań. Piłkarze grali jednak nieskutecznie i kibice zobaczyli tylko dwie bramki. Remis zabrzanom uratował debiutant Dani Pacheco.

Przeglądsportowy.pl

Górnik znów niefrasobliwy. Dramat Słoni w Zabrzu
Skoro nadzieja umiera ostatnia, to piłkarze z Niecieczy tą nadzieją żyją i nie odpuszczają w staraniach o utrzymanie. Za to Górnik, gdy na widoku pojawia się czwarte miejsce w lidze, staje się niefrasobliwy. Tydzień temu przegrał z Wartą, teraz w ostatniej chwili uratował remis z Bruk-Bet Termaliką Niecieczą po golu debiutującego Daniego Pacheco.

Pilkanozna.pl

Górnik Zabrze remisuje z Termaliką
Niewiele brakowało, a bylibyśmy świadkami niemałej niespodzianki na finiszu 26. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa. Termalica B-B Nieciecza przez większą część meczu prowadziła, jednak Górnikowi udało się wyrównać w samej końcówce.

Hiszpan ratuje remis
Trafienie debiutującego w Górniku Dani Pacheco dało zabrzanom punkt w starciu z Bruk-Betem.  Zabrzanie, a konkretnie Lukas Podolski zaczęli od mocnego uderzenia, bo już w 7 minucie piłka uderzana przez mistrza świata z 2014 roku wylądowała na poprzeczce. „Górnicy” od początku atakowali starając się szybko ustawić sobie spotkanie. Do siatki trafili jednak… goście. Stało się tak po rzucie wolnym i gapiostwie zabrzańskiej obrony (…)

Sportowe fakty

Obustronny niedosyt w Zabrzu. Janza potargał koszulkę
Dwóch rannych w Zabrzu. W meczu Górnika z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza długo 1:0 prowadzili goście. Gospodarze wyrównali stan meczu na dwie minuty przed końcem spotkania.

Interia.pl

Górnik Zabrze zremisował mimo, że grał w dziesięciu. Gol w debiucie Dani Pacheco!
Górnik Zabrze zremisował z Niecieczą po golu zdobytym w końcówce przez hiszpańskiego debiutanta Daniego Pacheco. Goście długo prowadzili, bo stworzyli zaskakująco dużo sytuacji i jedną zdołali wykorzystać.