Media o meczu Górnik Zabrze – Stal Mielec: Cztery minuty, które wstrząsnęły Górnikiem Zabrze!

Kris  -  14 sierpnia 2022 09:34
1
1593

W sobotnim spotkaniu Górnika ze Stalą,  gospodarze prowadzili po pierwszym kwadransie, mieli dalsze okazje na podwyższenie rezultatu. Tak się jednak nie stało, z czasem inicjatywę przejęli goście, w krótkim odstępie czasu zdobyli trzy gole, rozstrzygając szybko losy meczu.

Pilkanozna.pl
Stal Mielec wciąż imponuje
Stal Mielec kontynuuje udany początek sezonu w PKO BP Ekstraklasa. Mielczanie dokładają kolejny komplet punktów, tym razem na rozkładzie znalazł się Górnik Zabrze. Stal po zwycięstwie w Zabrzu nieoczekiwanie wskakuje na fotel lidera ligi z 10 oczkami na koncie. Trudno będzie jednak mielczanom zachować drugą pozycję za zakończenie kolejki. Górnik z kolei plasuje się na 9. miejscu.

Górą goście
Piąta kolejka należy do zespołów przyjezdnych. Do tej pory wszystkie jej spotkania wygrywali goście i nie inaczej było w Zabrzu, gdzie pewnie zwyciężyła Stal Mielec. Początek meczu należał jednak do gospodarzy. Kilka groźnych ataków przeprowadził Podolski – jeden z nich zakończył się bramką kolegi z drużyny, a inny zmarnowaną sytuacją stuprocentową. Od tamtej pory inicjatywę zaczęli przejmować podopieczni Majewskiego. Ataki gości napędzał Hamulic, ale także Domański. Jedną z bramek zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego Stal może pochwalić się golem zdobytym po stałym fragmencie gry w każdym meczu tego sezonu.

Sportowefakty.pl
Cztery minuty, które wstrząsnęły Górnikiem Zabrze!
Pomocnik stanął w bramce Górnik Zabrze w szoku! Gospodarze do 42. minuty prowadzili ze Stalą Mielec 1:0. W 46. minucie było już 1:3. Takim właśnie wynikiem zakończyło się spotkanie przy Roosevelta. W końcówce spotkania w bramce Górnika stanął Krzysztof Kubica.

Bramkarz wyleciał, Kubica bronił strzały! Zdjęcia i relacja z meczu na wodzie
Mecz Górnika Zabrze ze Stalą Mielec poprzedziła ulewa, która wróciła nad stadion w drugiej połowie. Najzimniejszy prysznic sprawili jednak gospodarzom piłkarze gości, którzy pomimo fatalnego początku potrafili się podnieść i zgarnąć pełną pulę. W dodatku czerwoną kartkę dostał bramkarz Kevin Broll i jego miejsce musiał zająć Krzysztof Kubica.

Porażka Górnika ze Stalą

Zabrzanie przegrywają u siebie z jedenastką z Mielca. Nie musiało tak być. O wszystkim zdecydowała fatalna końcówka pierwszej części. Zabrzanie z wielkim przytupem zaczęli mecz ze Stalą i już po kilkunastu minutach mogli prowadzić dwoma, trzema bramkami. Zdobyli w tym czasie tylko jednego gola, a do siatki trafił były reprezentant Polski Paweł Olkowski. Dobrze zagrywał Lukas Podolski. Zaraz potem „Poldi zmarnował jednak znakomitą okazję.  Niewykorzystane przez „górników” sytuacje zemściły się pod koniec pierwszej części. Najpierw obronę zabrzan zaskoczył aktywny i starający się od początku Hamulić. Potem, już w doliczonym czasie z wolnego trafił Domański. To trafienie obarcza Kevina Brolla, który stał w miejscu, gdzie trafił akurat pomocnik zespołu z Mielca. Początek II połowy zaczął się koszmarnie dla zabrzan, którzy zaraz po wznowieniu stracili gola numer 3… Na listę strzelców ponownie wpisał się będący ostatnio w bardzo dobrej formie Domański.

Stal bez hamulców. Za to z Hamuliciem, który rozbił Górnika
Bawcie się dobrze – powiedział kapitanom Górnika i Stali chwilę przed rozpoczęciem meczu sędzia Bartosz Frankowski. I rzeczywiście jedni bawili się przednio. Chodzi o gości z Mielca, którzy ograli gospodarzy 3:1.