Media o meczu Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław: „Siedmiobramkowy thriller we Wrocławiu”, „Szalony mecz na pożegnanie”

W.  -  22 maja 2022 09:33
0
2159

W efektownym stylu pożegnały swoich kibiców zespoły Śląska Wrocław i Górnika Zabrze. Siedem goli, mnóstwo sytuacji pod obiema bramkami i sporo emocji, jak na mecz o przysłowiową pietruszkę. Spotkanie na swoją korzyść ostatecznie rozstrzygnęli podopieczni Jana Urbana, tym samym „Trójkolorowi” kibice do domu wracali w znakomitych nastrojach. Fani gospodarzy stadion opuszczali w marnych humorach, gdyż ich zespół zakończył sezon bez zwycięstwa u siebie.

Pilkanozna.pl

Siedmiobramkowy thriller we Wrocławiu
W spotkaniu Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze padło aż siedem goli. Więcej strzelili goście i to oni zamknęli sezon PKO BP Ekstraklasy zwycięstwem. Ci, którzy sobotnie późne popołudnie spędzili na stadionie we Wrocławiu, nie mogli narzekać na brak emocji. Dostarczyła je pasjonująca wymiana ciosów. Do pełni szczęścia większości widzów zabrakło tylko wygranej ich ulubieńców. Ostatecznie to Górnik był jednak górą. W drugiej połowie dubletem popisał się Higinio Marin. Śląsk Wrocław kończy sezon tuż nad strefą spadkową. Górnik Zabrze zajął ósme miejsce w tabeli.

Przeglądsportowy.pl

Kanonada we Wrocławiu
Górnik Zabrze efektownie potwierdził, że gdy on pojawia się na boisku, kibice rzadko się nudzą. W spotkaniach z jego udziałem pada najwięcej goli – w całym sezonie aż 110, a więc średnio ponad 3 na mecz. Tym razem wystarczyło to, by wygrać 4:3 we Wrocławiu.

Szalony mecz we Wrocławiu!

Obie drużyny po dwa razy wychodziły na prowadzenie. Ostatecznie triumf przypadł w udziale gościom. W trzecim starciu z rzędu z udziałem Górnika odnotowano przynajmniej siedem goli. Jego mecze przyniosły najwięcej bramek też w całym sezonie (110). Ten triumf oznacza jednocześnie, że w 2022 roku Śląsk ma na koncie zaledwie jedno zwycięstwo!

Sportowefakty.pl

Festiwal goli we Wrocławiu na zakończenie sezonu. Świetny powrót Górnika Zabrze
W pierwszej połowie sobotniego meczu we Wrocławiu padło aż pięć goli, a Śląsk do szatni schodził z jednobramkową przewagą. Po przerwie Górnik Zabrze odwrócił losy spotkania i wygrał 4:3, a kluczowy okazał się być rezerwowy Higinio Marin.

Szalony mecz na pożegnanie
Łukasz Podolski na mecz Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze pojechał pociągiem z kibicami. W nagrodę zobaczył szalony i typowy dla jego zespołu spektakl, który występujący w nowych koszulkach zabrzanie wygrali 4:3. Górnik Zabrze zaliczył najbardziej szalony finisz w PKO Ekstraklasie w swojej historii. W ośmiu ostatnich meczach aż w siedmiu padały co najmniej cztery gole. Zwieńczeniem tej serii było zwycięstwo 4:3 we Wrocławiu nad Śląskiem.

Marin odwrócił losy meczu Górnika we Wrocławiu!
Górnik wygrywa ze Śląskiem we Wrocławiu 4:3! Losy spotkania w II połowie odwrócił rezerwowy Higinio Marin.