Media o meczu Górnik Zabrze – Radomiak Radom: „Piłkarskie jaja w Zabrzu”, „Fatalne błędy Bielicy. Kiepski początek sezonu zabrzan”

Monia  -  24 lipca 2023 07:09
3
2790

Niedziela, piękne, słoneczne popołudnie w Zabrzu. Każdy z kibiców Trójkolorowych spodziewał się rewelacyjnego meczu przy Roosevelta 81. Niestety nowy sezon w śląskim mieście zaczyna się fatalnie, przegrywamy z Radomiakiem Radom (0:2) i to na własnym boisku, przed najlepszymi kibicami w Polsce. Media niestety nie zostawiają przysłowiowej  „suchej nitki” na piłkarzach z Zabrza.

Falstart Górnika. Bielica podarował zwycięstwo Radomiakowi
Dotychczasowe mecze 1. kolejki PKO Ekstraklasy były dobre lub bardzo dobre. Nic jednak nie trwa wiecznie i pierwsze niedzielne spotkanie – delikatnie rzecz ujmując – nie porwało kibiców, a już na pewno nie tych z Zabrza. Górnik zagrał dużo poniżej oczekiwań i ostatecznie przegrał z Radomiakiem Radom.

GÓRNIK 0:2 RADOMIAK – UDANE ZAKUPY
“Górnik Zabrze zachował pięć czystych kont w siedmiu poprzednich meczach, a na własnym stadionie nigdy nie stracił bramki, grając z Radomiakiem Radom” – to już przeszłość. W inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2023/24 Trójkolorowi wypadli blado na tle Zielonych. Wzmocnieni nowymi zawodnikami (strzelcy goli: Pedro Henrique i Rafał Wolski) nie dali gospodarzom szans i wrócili do Radomia z trzema punktami. Wygrali po raz trzeci na przestrzeni pięciu poprzednich wyjazdów.

Piłkarskie jaja w Zabrzu. Radomiak znakomicie rozpoczyna sezon
Radomiak Radom pokonał na wyjeździe Górnika Zabrze 2:0 w pierwszej kolejce ekstraklasy. Druga bramka dla gości padła po fatalnym błędzie bramkarza gospodarzy – Daniela Bielicy.

Piłka Nożna
Świetny Radomiak, beznadziejny Górnik
Bardzo złe rezultaty z okresu przygotowawczego nie są przypadkiem. Górnik Zabrze zanotował fatalną inaugurację sezonu i przegrał z solidnym Radomiakiem 0:2 w pierwszym, niedzielnym meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Radomiak Radom wygrywa w pierwszym swoim spotkaniu nowego sezonu w Ekstraklasie. Piłkarze pod wodzą Constantina Galcy zagrali bardzo dobre spotkanie i wykorzystali potężną niemoc Górnika, wygrywając z gospodarzami 2:0.

Górnik Zabrze – Radomiak: Fatalne błędy Bielicy. Kiepski początek sezonu zabrzan
W rozegranym w niedzielę 23 lipca meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Radomiakiem Radom 0:2. Goście obydwa gole zdobyli po przerwie po fatalnych błędach bramkarza zabrzan Daniela Bielicy.

Falstart Górnika. Zwycięstwo Radomiakowi dali nowi piłkarze
Górnik Zabrze przegrał z Radomiakiem Radom 0:2 w pierwszym niedzielnym meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki dla gości zdobywali nowi zawodnicy — Pedro Henrique i Rafał Wolski. Po ostatnim gwizdku, piłkarze gospodarzy byli żegnani gwizdami z trybun.

TVP Sport
PKO Ekstraklasa. Radomiak z pierwszym zwycięstwem w sezonie
Już w pierwszej połowie przewaga Radomiaka była widoczna. Piłkarze z Radomia częściej atakowali i nieco mądrzej rozgrywali piłkę. Co więcej, skutecznie powstrzymywali każdą próbę wyjścia do przodu rywali za sprawą dobrej współpracy między liniami obrony i pomocy. Brakowało jednak skuteczności i oddali zaledwie jeden celny strzał, choć często próbowali stworzyć zagrożenie. Aktywny był debiutujący w oficjalnym meczu drużyny Wolski, jednak do przerwy był bezbramkowy remis.